TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Takım'ın dün akşamki antrenmanı sırasında Arda Güler'le Montella ilgili kameralara yansıyan görüntüler hakkında sosyal medyada yapılan yorumlara sert yanıt verdi.

Beşiktaş - Shakhtar Donetsk hazırlık maçı: Zamanı ve tüm detaylar Beşiktaş - Shakhtar Donetsk hazırlık maçı: Zamanı ve tüm detaylar

Büyükekşi, "Ne yazık ki olağan bir antrenman görüntüsü üzerinden özellikle sosyal medyada son bir yıldır olduğu gibi organize, kötü niyetli ve kirli bir algı operasyonu yürütülmeye çalışılmaktadır" dedi.

TFF Başkanı Büyükekşi, Arda Güler'in dünkü antrenmandaki görüntüleri üzerinden sosyal medyada yapılan yorumlara da değinerek;"Çekya karşısında alacağımız bir puan bile gruptan çıkmamıza yetecekken ne yazık ki olağan bir antrenman görüntüsü üzerinden özellikle sosyal medyada son bir yıldır olduğu gibi organize, kötü niyetli ve kirli bir algı operasyonu yürütülmeye çalışılmaktadır. Futbol tarihimiz boyunca kişisel beklentileri doğrultusunda Millî Takımımızın başarısını istemeyen menfaat odakları, futbolumuz için bugün olduğu gibi her zaman bir tehdit unsuru olmuştur.

Dün olduğu gibi bugün de insanlarımızı kutuplaştırarak Millî Takımımızın gruptan çıkmasını istemeyecek kadar milli değerlerden yoksun kişiler tekrar sahne almıştır. Tüm kalbimizle inanıyoruz ki; Ay-Yıldızlı formayı ve milli ruhu taşıyan 'Bizim Çocuklar', bizden olmayanları yine başarılarıyla hayal kırıklığına uğratacaklardır. Millî Takımımızın tüm futbolcularına ve teknik heyetimize hep güvendik, güvenmeye devam ediyoruz. Tarihimizde ilk kez lider olarak katıldığımız ve tarihimizde ilk kez galibiyetle başladığımız bu turnuvada inşallah 16 yıl sonra yine gruptan çıkmayı başararak tarih yazmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.
 

Editör: Nehir Durdağı