Türkiye Futbol Federasyonu'nun son skandalı "Bu kadar da olmaz" dedirtti.

Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'ya yüzlerce kişiyi götüren TFF, tam 102 kez milli formayı giyen Bülent Korkmaz'ı geri çevirdi.

Yıllarca hem Galatasaray'ın hem de milli takımın kaptanlığını yapan Bülent Korkmaz, YouTube'da EURO 2024'ü yorumladığı bir programda EURO 2024 F Grubu son maçında oynanan Çekya karşılaşması için kendisine davet geldiğini söyledi. Korkmaz, Hollanda'da olduğu için ek bilet talebinde bulunduğunu ancak olumsuz yanıt aldığını belirtti.

Milli takım içinde spekülasyon yaratan konulara da değinen Korkmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Hakan Çalhanoğlu Arda Güler'le ilgili 'Hocayı korumam lazım, Arda'nın sakatlığı vardı' dedi. Ben üzüldüm. Hoca oyuncuyu koruyacak. Oyuncu hocayı korumayacak. Montella'nın bu duruma düşmesi kendi hatasıdır. Türkiye'de, dünyada futbol budur. Oyuncu korunduğunu hissetmeli.

Ayrıca bir şey söyleyeceğim, şimdi mi söyleyeyim bilmiyorum. Biz giderken, davetliydim ben TFF'den. Ama Hollanda'dan geçmem lazımdı, dolayısıyla bilet istedim federasyondan, arkadaşlarım da vardı. Bunun karşılığını göremedim. Sırf kendim için demiyorum. Ben bu konuya burada noktayı koyuyorum."

Acun Ilıcalı: Hull City ve Fenerbahçe İçin Büyük Açıklama! Acun Ilıcalı: Hull City ve Fenerbahçe İçin Büyük Açıklama!

Orada bir arkadaşımız vardı bizi locada ağırladı. Mesela Hakan Ünsal'la görüşemedik, oradaydı. Biz locadaydık, onlar oradaydı çok üzüldüm. Hakan Ünsal da milli takım oyuncusu kusura bakmasınlar. Federasyon değer verecekse oynayan, oynamayan milli oyuncusuna değer verecek. Buna kulüpler de dahil.

Onlar adına üzüldüm. Dünyanın neresine gidersem gideyim illa ki birileri çıkar en güzel yerde ağırlar. Biraz bu konuda daha hassas olmalarını söylüyorum. Çok küçük ama önemli bir detay. Futbolcunuza değer vermek, önemsemek zorundasınız. Oynayan ya da oynamayan."

Editör: Gürel Yurttaş