Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi'nin özel oturumunda Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Dilek Güngör'ün sorularını yanıtladı.

"HEDEFİMİZİN ALTINDA KALMAYACAĞIZ"

İhracat konusunda net mesajlar veren Bakan Muş, "Yılın tamamlanmasına 15 gün kaldı, ihracatta geçen sene koyduğumuz hedefin altında kalmayacağız." ifadesini kullandı.

"STOKÇULUK YAPANLAR SONUÇLARINA KATLANACAK"

Stokçuluk konusunda taviz verilmeyeceğini belirten Bakan Muş, "Stokçuluk yapanlar sonuçlarına katlanacak" dedi.

ENFLASYONLA MÜCADELE MESAJI

Seçim öncesi asgari ücrete zam gelebilir! İşte kulislerde konuşulan rakam Seçim öncesi asgari ücrete zam gelebilir! İşte kulislerde konuşulan rakam

Enflasyonla mücadeleye ilişkin net mesajlar veren Bakan Muş, "Enflasyonda da düşüşü yakalayacağımız düşünüyorum. Bu bir süreç istiyor. Belirli bir periyot içerisinde normalleşmeye gitmiş olacağız." diye konuştu.

Bakan Muş'un özel oturumunun ardından gerçekleşecek "Türkiye'nin Hizmet İhracatı Vizyonu, Fırsatlar ve Yeni Teşvikler" konulu panele ise T.C. Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürü Emre Orhan Öztelli, İGE A.Ş. Genel Müdürü Kasım Akdeniz ve Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, HIB Yönetim Kurulu Üyesi/HIB Sağlık Komitesi Başkanı Orhan Gazi Yiğitbaşı konuşmacı olarak katılacak..

.