Türkiye'yi sarsan cinsel istismar skandalında 6 yaşındayken Kadir İstekli ile evlendirilen H.K.G'nin de ifadesi ortya çıktı.

H.G.K, 7 Haziran 2022'de savcılıkta verdiği ifadede şunları anlatmış:

"Ben 6 yaşındaydım. Evde kardeşimle oynarken babam annemi bir şeye ikna etmeye çalışıyordu. Anneme ‘bak kızım büyümüş, artık gelin olabilir' dedi. Annem ağlıyordu. Ertesi gün 29 Şubat 2004'te Kadir İstekli ile benim nikahım kıyılmış, nikahı babam kıymış. Sonraki gün abim beni Kadir'in odasına götürdü. Bana ‘oyun oynayalım mı' dedi. Mindere yüz üstü yatmamı istedi. Ben fermuar sesi duydum, ayaklarımda bir şey hissettim. Bana bizim evlendiğimizi söyledi.

Meteoroloji harita vererek uyardı: Karada denizde alarm, 6 bölgede 14 ilde dikkat Meteoroloji harita vererek uyardı: Karada denizde alarm, 6 bölgede 14 ilde dikkat

Zamanla her şey normalmiş gibi davranılmaya başlandı. Ama Kadir'i sevmiyordum. 2012'de 14 yaşında rahatsızlanınca beni kadın doğum polikliniğine götürdüler. Orada annem doktor ile konuşurken evli olduğumu ağzından kaçırdı. Polis çağrıldı. Savcılık kemik testi istedi. Yerime başkası kemik testine girdi, dosya kapandı. Kadir ile ayrı eve çıkınca bana telefon almışlardı. Bir radyo programında konuşan kişi, kız çocuklarının evlendirilmelerinden bahsediyordu. Facebook ona ulaştım. Evden kaçmaya karar vermiştim ama yakaladım. Telefonumu aldılar.

Alışveriş için dışarı gitmiştim. Kadir'e ‘arabada bekle ben AVM'den kıyafet alacağım' demiştim. Gidip telefon aldım onunla araştırmaya başladım. Wattped'de bir abla ile tanıştım. Her şeyi anlattım. Bana ‘delilleri topla devlete sığın, devlet seni korur' dedi. Ben de 5 tane ses kaydı aldım. Delilleri topladım. Oğlumu bahane edip dışarı çıktım, adliyeye geldim”