Ukrayna ordusu Rusya'nın sınırdaki Belgorod kentine bir kez daha hava saldırısı gerçekleştirdi.

Kuzey Kore'den Güney Kore'ye balonların içinden çıkanlar pes dedirtti! Kuzey Kore'den Güney Kore'ye balonların içinden çıkanlar pes dedirtti!

Belgorod Bölge Valisi Vyacheslav Gladkov, yaptığı açıklamada, saldırıda 11 yaşındaki bir kız çocuğu dahil olmak üzere 8 kişinin yaralandığını belirtti.Kentteki 19 apartmanda yer alan 34 dairenin hasar gördüğünü, 37 aracın da saldırı nedeniyle zarar gördüğünü açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, hava savunma sistemlerinin RM-70 çoklu roketatar sistemiyle fırlatılan 15 roketi ve bir insansız hava aracını imha ettiği duyuruldu.  Ukrayna sınırına yakın Kursk bölgesinde 3 ve Bryansk bölgesinde 2 insansız hava aracının düşürüldüğü belirtildi.

Ukrayna Rusya 222

Ukrayna ordusu, yoğun hava saldırıları kapsamında Krasnodar bölgesindeki bir akaryakıt deposunu da hedef aldı. Yerel yönetimin açıklamasına göre, saldırıda imha edilen 6 insansız hava aracının parçaları, Yurovka köyü yakınlarındaki depoya düştü ve birkaç tank yangın nedeniyle hasar gördü. Saldırıda herhangi bir yaralanan olmadığı aktarıldı.

Rusya ve Ukrayna, savaşın başladığı 24 Şubat 2022'den bu yana askeri, enerji ve ulaştırma altyapılarını karşılıklı olarak hedef alıyor. Ancak Ukrayna tarafından son saldırılara ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.


 

Editör: Nehir Durdağı