Telefon dolandırıcıları bu kez sert kayaya çarptı.

Telefon üzerinden dolandırıcılık yapanlar, kendisini İstanbul Vali Yardımcısı olarak tanıtarak avukat Rezan Epözdemir'den 1 milyon lira istedi. Odatv'nin haberine göre, avukat Rezan Epözdemir’i arayan dolandırıcılar, İstanbul Valiliği’nden aradıklarını, okul öncesi öğrencilerine tablet dağıttıklarını, bunun için yardımseverlerden bağış topladıklarını söyleyerek 1 milyon lira talep etti.

Kendisini "Vali Yardımcısı Halil A." olarak tanıtan kişi, Epözdemir’e, "Sizi, AFAD yardımlarınızdan takip ettik. Hayırseversiniz. Vali Beyin ricasıyla arıyorum. Okul öncesine tablet dağıtıyoruz. Bir iştirakçiden tanesini 1500 liraya alıyoruz. Sizin de yaklaşık 700 tane tablet almanızı istiyoruz. 1 milyon TL’ye tekabül ediyor" dedi.

Rezan Epözdemir de üzerine düşeni yapmak istediğini belirterek, telefondaki kişiden valiliğin resmi yardım hesabını göndermelerini istedi.

Dolandırıcı ise valiliğin hesabı olmadığını ve tedarikçinin hesabını yolladıklarını söyledi. Dolandırıcı ayrıca paranın gönderildiğine dair banka dekontunun da kendileriyle paylaşılmasını istedi.

Olayı anlatan Rezan Epözdemir, İstanbul Valiliği’ni aradığını ve özel kalem ile konuştuğunu, bunun bir dolandırıcılık vakası olduğunu bildirdiğini aktardı. Epözdemir, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını da belirtti.

Rezan Epözdemir, dolandırıcılara 5 kuruş gönderdi. Gönderdiği 5 kuruşun açıklama bölümüne ise "Ahlaksız dolandırıcılar" notunu yazdı.
 

Editör: Grlyrtts