Uzman isim İslam Memiş altına yatırım yapmak isteyenleri tarih vererek uyardı! Uzman isim İslam Memiş altına yatırım yapmak isteyenleri tarih vererek uyardı!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer yine doların akıbetine ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı. Geçer'in analizine göre altın ve doların geleceğini belirleyecek kritik bir döneme giriliyor.

Altın ve dolar kuru rekor üstüne rekor kırarken yatırımcılar da ne yapacağına dair ekonomistlerin açıklamalarını takip ediyor. Son olarak Dolar/TL kuru yeni bir rekor kırıp 31 seviyelerine dayanırken, gram altın ise 2 bin TL'yi çoktan geçti. 

ALTINDA YAZ AYLARINA DİKKAT 

Piyasalarda bunlar yaşanırken Selçuk Geçer'in dikkat çeken öngörülerinden biri, yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber altın fiyatlarının tekrar yükselebileceği yönünde. Bu noktada, yatırımcıların piyasayı sıkı bir şekilde takip etmeleri ve gelecek senaryoları değerlendirmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

ABD-İRAN FELAKETİ BERABERİNDE GETİREBİLİR

Selçuk Geçer'in öne çıkardığı bir diğer önemli faktör de ABD ve İran arasında yaşanan gerilim. Bu gerilimin tırmanması halinde felaket senaryolarının gündeme gelebileceğinin altını çizen ünlü ekonomist Geçer, ABD'nin İran'a müdahalesi sonrasında Rusya'nın devreye girdiğini belirtti. Bu durumun küresel piyasalarda belirsizliğe ve karmaşıklığa neden olduğunu ifade etti.

Selçuk Geçer'in yaptığı son değerlendirmeler, yatırımcıları gelecek dönemdeki ekonomik gelişmeleri yakından izlemeye ve risklere karşı tedbir almaya yönlendirecek gibi görünüyor.

Editör: İrem Nur Kaya