Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, 2022'nin sonuna yaklaşılması nedeniyle ekonomideki son gelişmeleri ve daha önce yaptığı tahminleri değerlendirdi.

Gram altın tahminleri ile gündemden düşmeyen Memiş, gram altın için 2022 yılı sonu tahmini olan 1450 lira zirvesini güncelledi. 

Memiş, ev fiyatları, kripto paraların geleceğine dair de değerlendirmelerde bulundu.

Memiş, gram altınla ilgili ise uzun zamandır dile getirdiği 1450 liralık tahminini güncelledi. Memiş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Mutlaka riskler dağıtılmalı. 2023 ilk çeyreğine kadar en azından. Enerji krizi var. Merkez bankalarının faiz artırma politikaları yılın ilk çeyreğine kadar devam edecek. Doların karşısındaki enstrümanların uzun vade için avantajlı olduğunu düşünüyorum. Euro, sterlin, altın ve gümüş... 6 ay bekleyen için borsa da mümkün. Sepet mutlaka yapılmalı.

ZİRVE TAHMİNİ DEĞİŞTİ

FED Başkanı Powell'ın açıklamaları belirsizliği öteledi, altının onsu 1820'den 1780'e kadar geriledi. 1780 üzerinde pozitif beklentimiz devam ediyor. Gram altın TL'de de bozulma yok. Serbest piyasalarda 1088-87 aralığında. 1125 gibi bir rakam var karşımızda yılsonu gram altında. Baskılanmalar altında yükselişi biraz öteliyor.

Editör: Haber Merkezi