Ayağındaki Çorabı Çıkarıp Depremzedeye Giydiren Asker Herkesi Duygulandırdı!

Depremin vurduğu Elazığ’ın Çevrimtaş Köyü’nde çalışmalar devam ederken, bir asker depremzedenin ayağında çorap olmadığını fark etti. Asker ayağındaki çorabı çıkartıp depremzedeye giydirdi. Askerin küçük ama anlamı büyük hareketi duygulu anlara neden oldu

Ayağındaki Çorabı Çıkarıp Depremzedeye Giydiren Asker Herkesi Duygulandırdı!

Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8’lik deprem, kent merkezlerinin yanı sıra köyleri de vurdu. Hasarın büyük olduğu köylerden biri Elazığ’a bağlı Çevrimtaş Köyü.

Kış aylarında hayvancılıkla uğraşan 10 ailenin yaşadığı köyde bütün evler ve ahırlar yıkıldı. Deprem nedeniyle Zeki Ertaş ve Ramazan Ertaş yaşamını yitirirken, 4 kişi de yaralandı. Deprem ile birlikte haritadan silinen köyde onlarca hayvan da telef oldu. 

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Enkaz altında kalan hayvanların çıkartılması için çalışmalar sürerken, bir asker, ateş önünde ısınan depremzede Ramazan Ermek’in yanına gelerek durumunu sordu. Ramazan Ermek’in ayağında çorap olmadığını fark eden asker ayağındaki çorabı çıkartıp depremzedeye kendi elleriyle giydirdi. Askerin küçük ama anlamı büyük hareketi nedeniyle duygulanan Ermek gözyaşlarına hakim olamadı. 

Askere teşekkür eden Ermek, “Deprem olunca apar topar kendimizi dışarı attık. Bu nedenle hiçbirimiz yanımıza bir şey alamadık. Çocuklarım üşümesin diye enkaz altından battaniye ve yorgan çıkardım. İki gündür ateş önündeyim. Burada ısınırken asker ayağımda çorap olmadığını görünce sağ olsun çıkarıp birini bana verdi” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER