CHP'nin 4 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirdiği olağan kurultaydaki seçimde 13 yıllık Kemal Kılıçdaroğlu devrini kapatan Özgür Özel genel başkanlık koltuğuna oturdu.

2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde hazırlıklara bir an önce başlama talimatı veren Özel kendisine yöneltilen "İYİ Parti ile ilgili yerel seçim için görüşme trafiği olur mu?" sorusunu "Meral Hanım da uygun görürse olabilir, kendisiyle geçmişten sıcak ilişkim var. Bir büyük ittifaktan ziyade yerel örgütlerimizin sesini dinleyeceğimiz, gerekli yerlerde ittifak olmasının hiçbir sakıncası yok" şeklinde yanıtladı.

'Meral Hanımla geçmişten sıcak ilişkim var'

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlayan  Özel, "İYİ Parti ile ilgili yerel seçim için görüşme trafiği olur mu?" sorusuna "Ben isterim. Meral Hanım da uygun görürse olabilir. Meral Hanımla geçmişten sıcak ilişkim var. Kendisine 'Genel başkanım' dediğimde 'Abla demen lazım' diyordu. Meral Hanımla görüş­me imkanını önemli buluyorum. Uygun görürse bir büyük ittifaktan ziyade yerel örgütlerimizin sesini dinleyeceğimiz, gerekli yerlerde ittifak olmasının hiçbir sakıncası yok" yanıtını verdi.

AK Parti CHP ittifak yapacak mı? Devlet Bahçeli'den flaş açıklama AK Parti CHP ittifak yapacak mı? Devlet Bahçeli'den flaş açıklama

İstanbul ve Ankara'da ittifak mi yapılacak?

İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler için mi böyle bir ittifak girişiminin yapılacağına dair sorulan soruya Özel, "Onları daha enine ve boyuna göre tartışmak lazım. Ama Meral hanımın nasıl yaklaşacağı çok önemli" dedi.

Meral Akşener'in uygun görmesi halinde ilişkilerin de iyi bir seviyeye gelebileceğini belirten Özel, "Basın üzerinden konuşmayı bıra­kacağız. Arkadaşlarımdan talepte bulunacağım" ifadesinde bulundu.

Editör: Nehir Durdağı