Zelenskiy, sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın Ukrayna'nın topraklarında sürdüğünü belirtti.

Bugün, Ukrayna'da en şiddetli çatışmaların yaşandığı Donetsk bölgesindeki Bahmut şehrini ziyaret ederek Ukraynalı askerlerle bir araya geldiğini aktaran Zelenskiy, yoğun Rus saldırılarına rağmen Bahmut'un "düşmediğini" söyledi.

Zelenskiy, Bahmut'un adeta bir "kale" gibi şehir olduğunu savunarak, aylardır devam eden sürekli saldırılar nedeniyle buradaki altyapıların ağır hasar aldığını dile getirdi.

Rus saldırıların, Ukrayna'da yıkıma ve acıya yol açtığını vurgulayan Zelenskiy, "Yanmış topraklar, mahvolmuş hayat. Acı, harabeler ve mezarlar, bu sözde Rus barışıdır." diye konuştu.

Zelenskiy, Ukrayna ordusunun, ülkenin topraklarını adım adım savunmaya ve işgal altındaki bölgeleri özgürleştirmeye çalıştığına dikkati çekerek, "Ukrayna, düşmana hiçbir şey bırakmayacak." dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'in bugün ABD'nin başkenti Washington'a giderek Başkan Biden'la görüşmesi bekleniyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy savaşın başından beri ilk yurt dışı ziyaretini gerçekleştirecek.

Provakatör Paludan, kurşun geçirmez yelek giyip yine Kur'an yaktı! Provakatör Paludan, kurşun geçirmez yelek giyip yine Kur'an yaktı!

Ukrayna lideri ABD ziyaretinde Kongre'yi de ziyaret edecek. Zelenskiy'in Cumhuriyetçi ve Demokrat partilerin ulusal güvenlik komitesi başkanlarıyla görüşmesi bekleniyor.

Zelenskiy'in ziyaretinin en kritik noktalarından birinin Patriot hava savunma sistemi talebi olduğu belirtildi.