İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, cumhuriyetin 100. yılını sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla kutladı. Paylaşımda yer alan konuşmasını Yerlikaya, "Bir asırdır değişmeyen heyecanımız ve inancımızla Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun!" sözleriyle tamamladı.

Rize'de takla atan otomobildeki İsmail Baykal ve Hasan Çatalbaş öldü Rize'de takla atan otomobildeki İsmail Baykal ve Hasan Çatalbaş öldü

"Cumhuriyet, omuzlarında cepheye mermi taşıyan nenelerimizin son vasiyetidir. Cumhuriyet, mermisi bitince süngüsünü takarak taarruza kalkan Mehmetçiğin cesaretidir. Bizim Cumhuriyet’imizin harcında binlerce şehidimizin aziz canı, kahraman gazilerimizin asil kanı var.

Selam olsun Kara Fatma’ya, Şerife Bacı’ya, Gördesli Makbule’ye.. Selam olsun Yörük Ali Efe’ye, Demirci Mehmet Efe’ye, Şahin Bey’e… Selam olsun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e. Cumhuriyetimizin 100. yaşı kutlu olsun."

Medyaradar'daki habere göre; Bakan Yerlikaya'nın bu kutlaması üzerine gazeteci Fatih Altaylı da X hesabından bir paylaşım yaptı. Altaylı, "Bugün Ali Yerlikaya’yı bir yerde görürsem sarılasım var." ifadelerini kullandı.

Editör: Grlyrtts