Sinemalar dolup taşacak: İşte bu hafta sonu vizyonda yer alacak filmler - Sayfa 1

Efsane yönetmen James Cameron’un yönettiği, Oscar ödüllü Avatar, yeniden izlemek isteyenler için bu Cuma tekrardan Cinemaximum’da vizyona giriyor. Avatar'ın ilk filmi gişe rekoru kırmıştı.

Sinemalar dolup taşacak: İşte bu hafta sonu vizyonda yer alacak filmler - Sayfa 2

Olivia Wilde’ın hem yönetmenliğini yaptığı hem de başrolde oynadığı, 122 dakikalık bir gerilim filmi olan Dert Etme Sevgilim (Don't Worry Darling), mükemmel bir hayat yaşarken rahatsız edici gerçeklerin ortaya çıkmasıyla hayatı bambaşka bir hal alan bir kadının hayatına odaklanıyor. Film, 1950'lerde kocasıyla birlikte ütopik bir deneysel toplulukta yaşayan bir ev hanımı olan Alice’in, şirketin rahatsız edici sırlar saklıyor olabileceğinden endişelenmeye başlamasıyla başından geçenleri konu ediniyor.

Sinemalar dolup taşacak: İşte bu hafta sonu vizyonda yer alacak filmler - Sayfa 3

Bu hafta vizyona girecek bir diğer animasyon filmi Sindirella ve Sevimli Arkadaşları (Ella and the Little Sorcerer), Ella ve arkadaşlarının fare bedenine hapsolmuş Prens Alex’i kurtarmak için çıktıkları yolculuğu anlatıyor. Sevgi ve dostluğu işleyen bu yolculuk, eğlenceli ve iyileştirici bir hikayeyi gözler önüne seriyor.

Sinemalar dolup taşacak: İşte bu hafta sonu vizyonda yer alacak filmler - Sayfa 4

Yönetmen koltuğunda Onur Aldoğan’ın oturduğu korku filmi Gazap, gençliklerinde aşk yaşamış fakat ailesel sorunlar nedeniyle evlenememiş olan Kenan ve Nazlı’nın hikayesini anlatıyor. Nazlı halen aşık olduğu Kenan'ı tekrar kendisine döndürmek için Hasim isminde bir büyücüye giderek büyü yaptırıyor. Fakat yapılan bu kötü büyü, herkesi etkilemeye başlayan geri dönülemez bir musallata yol açıyor.

Sinemalar dolup taşacak: İşte bu hafta sonu vizyonda yer alacak filmler - Sayfa 5

Bana Karanlığını Anlat, kocasının ölümünden sonra onunla ve kendisiyle yüzleşen bir kadının hayatına odaklanıyor. Veli Tanyeli, geçirdiği kalp krizi sonrası hayata veda eder. Cenaze işlemlerinin başlayıp, Tanyeli’nin defnedilmeden önce gasilhaneye getirilmesiyle birlikte, aile arasında gizli kalan tüm çatışmalar gün yüzüne çıkar. Nermin, içine hapsolduğu mutsuz evliliğinin ve geçmiş yılların hesaplaşmasını, eşinin ölümünden sonra gasilhanede yapmaya başlar. Acılı kadının kocası ile yüzleşmesi aslında yıllarca kaçtığı kendisiyle yüzleşmesidir.

Sinemalar dolup taşacak: İşte bu hafta sonu vizyonda yer alacak filmler - Sayfa 6

Özgür Murat Sönmez’in yönettiği 100 dakikalık bir komedi filmi olan Deli Kazım, 1920’li yıllarda yaşayan Kazım’ın, Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra, savaş sırasında bir adada kalan arkadaşlarına ulaşmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkmasını anlatıyor.

Sinemalar dolup taşacak: İşte bu hafta sonu vizyonda yer alacak filmler - Sayfa 7

El Hass, cinlerin musallat olmasıyla hayatları kabusa dönen bir ailenin hayatına odaklanıyor. Zeynep ile Hakan, çocuklarıyla birlikte mutlu bir yaşam süren bir çifttir. Ancak cinlerin musallat olmasıyla ailenin hayatı kabusa döner. Geçmişte yaptığı hata nedeniyle cinler alemini kendisine musallat eden Zeynep, içine düştükleri kabustan kurtulmaya çalışırken, geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır.

Sinemalar dolup taşacak: İşte bu hafta sonu vizyonda yer alacak filmler - Sayfa 8

Başrollerde Taro Emir Tekin, Selçuk Yöntem ve Yasemin Szawlowski’nin olduğu, İlker Savaşkurt tarafından yönetilen, dram türündeki Reflection, İstanbul'daki bir otele, çalışanların koruyucu azizi olduğunu ilan eden gizemli bir adamın gelişini anlatıyor. Azizin gelişinden sonra her şey bir kargaşa ve dehşet ortamına sürükleniyor.

Sinemalar dolup taşacak: İşte bu hafta sonu vizyonda yer alacak filmler - Sayfa 9

Yönetmenliğini Nurullah Yenihan’ın yaptığı yerli animasyon filmi Tay, Mekke’nin en zenginlerinden olan Ubey’in ahırında doğan deve Riyah’ın hikayesini anlatıyor. Deve Riyah annesine çiçek topladığı sırada annesi, Medineli bir tüccara satılıyor. Kendisinin de Şamlı bir tüccara satılacağını öğrenen Riyah, bulunduğu yerden kaçarak annesinin peşine düşüyor.