19 Kasım Pazar günü etkili olan fırtına sonucu Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde denize açılan "Kafkametler" isimli Türk bayraklı kuru yük gemisi batarken, kayıp 12 mürettebatı arama çalışmaları o günden beri  devam ediyor.Bölgeden bu sabah acı bir haber daha geldi. Ekipler batan gemideki bir kişinin daha cansız bedenine ulaştı. Kayıp 9 denizciyi arama çalışmaları ise sürüyor.

Zonguldak Karadeniz Ereğli ilçesinde batan gemideki bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp 9 denizciyi arama çalışmaları sürüyor. Gemi batmadan önce kaptanın yardım çağrılarına ilişkin görüntüler  ortaya çıktı.

Adıyaman'da yıkıcı orman yangını devam ediyor Adıyaman'da yıkıcı orman yangını devam ediyor

GEMİ-2

Kdz. Ereğli ilçesinde 19 Kasım'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle içerisinde 12 mürettebatı ile birlikte batan yük gemisinin telsizden yardım çağrısının yer aldığı görüntüler yine bölgede bulunan bir başka gemi personeli tarafından kayda alındı.

Kaydedilen telsiz konuşmalarından Kafkametler gemisinin kaptanı, "Benim işim bitti. Şu anda mendireğe yaslamış durumdayım. Kurtarma talep ediyorum. Askeri tarafına yasladım" dedikten sonra telsiz konuşmaları sonlanırken, konuşmaları kayda alanların ise 'Gitti batıyor gemi' ifadesi görüntülere yansıdı.

Editör: Nehir Durdağı