İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana merkezli 6 ilde düzenlenen Kafes operasyonu kapsamında Bayğaralar organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Adana merkezli 6 kentte düzenlenen operasyona ilişkin bilgi verdi.

Yerlikaya X'ten (Twitter) yaptığı açıklamada, "Adana merkezli 6 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes operasyonu kapsamında Bayğaralar organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucunda 55 şüpheli şahıs yakalandı. Operasyon devam ediyor" ifadesini kullandı.

Yerlikaya'nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

"Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığımız koordinesinde, Adana İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından 6 ilimizde eş zamanlı operasyonda düzenlendi.

Adana ili genelinde 7 ayrı cinayet olayını gerçekleştirdiği,anlaşmazlık yaşadığı 13 şahsı silahla yaraladığı,alacak verecek konularında sözde mahkeme kurduğu ve maddi menfaat sağladığı,korkutma ve haraç alma amaçlı çok sayıda işyerini kurşunladığı,iş insanlarına ve bunlara ait iş yerlerine zorla el koyduğu,uyuşturucu madde ticareti yaptığı,dolandırıcılık yaptığı tespit edilen ve liderliğini Ramazan Bayğara isimli şahsın yaptığı BAYĞARALAR organize suç örgütüne yönelik, Adana, Mersin, Bursa, Antalya, Osmaniye ve Mardin'de eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlar kapsamında 55 şüpheli şahıs yakalandı

Çok sayıda silah ele geçirildi

Operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda,

Vatandaşların sık gittiği sahil bölgelerine yeni düzenleme! İşte o yerler Vatandaşların sık gittiği sahil bölgelerine yeni düzenleme! İşte o yerler

3 adet AK-47 Kalaşnikof marka otomatik silah

1 adet Mp5 marka otomatik silah,

1 adet Thomson marka otomatik silah,

29 adet tabanca ve

7 adet av tüfeğine el konuldu. Operasyonları düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum''

ali yerlikaya-5

Editör: Nehir Durdağı