Fethiye'de okul müdürü Nalan Soylu evinde ölü bulundu Fethiye'de okul müdürü Nalan Soylu evinde ölü bulundu

İstanbul Beyoğlu'nda gasp suçundan haklarında arama kararı bulunan 2 şüpheli, çaldıkları iki motosikletle kaçtı. 

Polis ekipleriyle motosikletliler arasındaki takip, Yay Sokak’taki Okçular Vakfı’na ait misafirhanenin önüne kadar sürdü. 

Polislerin geldiğini gören şüpheliler, plakasız motosikletlerle kaçmaya başladı. Bu sırada merdivenlerden aşağı inen polis memuru, şüphelilere doğru ateş etti.

Bu sırada amcasının evine ziyarete gelen 18 yaşındaki Zuhal Ebrar Yıldız, polisin silahından çıkan iki kurşunun vücuduna isabet etmesiyle ağır yaralandı. 

Yıldız, Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

İstanbul Valiliği olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"7 ayrı silahlı gasp suçu nedeniyle takip edilen iki şüpheliye, kullandıkları çalıntı ve plakasız motosikletlerle kaçmaya çalışırken engel olmak amacıyla güvenlik görevlilerimiz tarafından silahla ateş edilmiştir.

O esnada yaya olarak olay mahallinde bulunan Zuhal Ebrar Yıldız isimli vatandaşımız, güvenlik görevlimizce silahla açılan ateş sonucu kazaen yaralanmıştır. Yaralı vatandaşımız kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Ayrıca olaya karışan 2 polis memuru, Cumhuriyet Savcısı talimatıyla gözaltına alınmıştır. Kimlikleri belirlenen B.P. (19) ve S.Ç.’nin (27) yakalanması için çalışmalar devam ediyor"