Burdur Devlet Hastanesi'nde bugün 08.00- 12.00 ile 12.00- 16.00 saatleri arasındaa diyalize giren hastalardan bazıları evlerine gittikten sonra bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye geri geldi. 
Bazılarının durumu ağırlaşınca diyalize giren tüm hastalar hastaneye döndü. Bazı hastalar çok kötü durumda olunca ambulanslarla getirildi.

Durumu ağırlaşan 18 hasta ambulanslarla Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya'daki hastanelere sevk edildi. 

Bayrama günler kala korkutan haber: Kurbanlıkların tamamında tespit edildi, satışlar yasaklandı Bayrama günler kala korkutan haber: Kurbanlıkların tamamında tespit edildi, satışlar yasaklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından idari soruşturma başlatılırken, valilikten şu açıklama yapıldı:

"Burdur Devlet Hastanesi diyaliz ünitesinde bugün toplam 29 hastanın diyalize girdi. Diyaliz işlemi tamamlanıp eve nakli sağlanan hastalardan bazılarının baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe tarzı şikayetleriyle hastaneye başvurdu. Gün içerisinde diyalize giren tüm hastalara ulaşılarak hastaneye çağrıldı.

Geri çağrılan 31 hastaya Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisinde ilk müdahaleleri yapılarak, 8’i Antalya, 4’ü Afyonkarahisar, 3’ü Isparta, 4’ü Bucak ilçesi ve 4’ü şehir merkezinde bulunan özel diyaliz merkezi olmak üzere toplam 23 hasta çevre hastaneler ve diyaliz merkezlerine sevk edilmiştir. Önlem olarak Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi kapatılmış, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Süreç ve hastaların durumu yakından takip edilmekte olup, tedavileri devam eden hastalarımıza acil şifalar diliyoruz."

Editör: Gürel Yurttaş