Bakanlık duyurdu: Satılamayan kurbanlıklar ESK tarafından satın alınacak! Bakanlık duyurdu: Satılamayan kurbanlıklar ESK tarafından satın alınacak!

Bursa’nın Kestel ilçesinde Recep Arı (31), 24 Şubat günü eşi Selma Arı ile tartışmasının ardından kamyonetle ayrıldıktan sonra kayıplara karıştı.

Kayıp başvurusu üzerine arama çalışması başlatıldı. Recep Arı, 1 Mart günü evine 6 kilometre uzaklıktaki Burhaniye Mahallesi’ndeki ormanda ölü olarak bulundu.

Bursa Adli Tıp Kurumunda yapılan otopside, Recep Arı’nın başından ve vücudundan 9 kurşunla vurularak öldürüldüğü tespit edildi. Jandarma, cinayet şüphelisi olarak Arı’nın eşi Selma Arı (30) ile arkadaşı Kadir Ilgız’ı (23) gözaltına aldı.

Jandarma Komutanlığında susma hakkını kullanan şüphelilerden Kadir Ilgız’ın bir süre sonra suçunu itiraf ettiği belirtildi. Selma Arı ile ilişkisi olduğunu belirten Kadir Ilgız’ın, bunu öğrenen Recep Arı ile çıkan tartışmada olayı gerçekleştirdiğini söylediği ifade edildi.

Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan 2 şüpheliden Kadir Ilgız tutuklandı, Selma Arı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma 6,5 ay sonra tamamlandı. 2 sanık hakkında hazırlanan 4 sayfalık iddianamede, Kadir Ilgız’ın cinayeti itiraf ettiği ancak maktul Recep Arı’ya 2 kurşun sıktığını söylediği belirtildi.

İddianamede Ilgız’ın, olay günüyle ilgili, “Evinden alıp ormana götürdüm. Orada aramızda tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi sonucu bacağından bıçakla yaraladım. Bu sırada Recep silah çekti. Boğuşma sırasında elindeki tabancayı aldım, 2 el ateş ettim. Adli Tıp Kurumu raporunda 9 adet kurşun atıldığı söyleniyor. Kabul etmiyorum” savunmasına yer verildi.


İddianamede, Recep Arı ile 2011 yılında evlendiğini ve sürekli şiddet gördüğünü öne süren Selma Arı'nın ise ifadesinde, “Recep beni darp ederken, Kadir de gördü. Olaydan 1 yıl önce Kadir ile aramızda gönül ilişkisi başladı. Kadir ile mesajlaştığımı Recep gördü ve beni darp etti. Eline tüfek alıp, ‘Önce Kadir’i, sonra eve gelip seni öldüreceğim’ diyerek evden çıktı. Ertesi gün sabaha kadar gelmedi. Ben de KADES’i aradım, yardım istedim. Daha sonra kadın sığınma evine gittim. Burada cep telefonumdaki WhatsApp görüşmelerini sildim. 2 gün sonra kadın sığınma evinden çıktım” dedi.

İddianamede, sanıkların telefon mesajlaşmaları da yer aldı. Selma Arı’ya WhatsApp mesajı ile “Onu paketledim. Artık seni rahatsız edemez. Eve bir daha gelemez. Annenin evine git ve orada kal” diyen Ilgız’a, Selma Arı'nın ise “Oh, iyi olmuş, süpersin” şeklinde yanıt verdiği belirtildi.

Haklarında, Tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Kadir Ilgız ile tutuksuz sanık Selma Arı'nın yargılanmasına Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesinde kasım ayında başlanacak.

Editör: Grlyrtts