2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finalde Hollanda'ya elenen A Milli Takımımız, yurda döndü. Ay-Yıldızlıların golcüsü Cenk Tosun, Milli Takım kampında futbolcularla tokalaşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elini neden sıkmadığını açıkladı.

Ekol TV'ye konuşan Cenk, "Başkanın elinin sıkmaman bilinçli bir şey miydi? O anda ne oldu?" sorusu üzerine "Bilinçli bir şey değildi. Başkanla ondan bir dakika önce bir sohbetim olmuştu. O yüzden bir dakika sonra yine el vermemek için ben arkadan dolandım. Yanlış anlaşıldı. Ben öyle bir saygısızlık yapmam kimseye" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe gol yağdırdı Mert Hakan orta sahadan gol attı Fenerbahçe gol yağdırdı Mert Hakan orta sahadan gol attı

Beşiktaş ile sözleşmesi sona eren tecrübeli golcü, "Beşiktaş ile devam edecek misin?" sorusunu ise "Ben turnuvanın tadını çıkardım. Şimdi ailemle tatilin tadını çıkaracağım. Ondan sonra kararımı vereceğim. Bildiğiniz gibi şu an boşta bir oyuncuyum. Tabi Beşiktaş'ta kalmak isterim ama önce tatilimi düşüneceğim, ailemle tatile gideceğim" şeklinde cevapladı.

Milli Futbolcu Cenk Tosun, A Milli Takımımızın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalindeki Hollanda maçı öncesinde kafilenin konakladığı otelin kapısının önünde durarak futbolcularla tek tek selamlaşan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi görmezden gelmişti.

Tecrübeli forvet, Büyükekşi'nin arkasından dolanarak kendisiyle tokalaşmadan takım otobüsüne doğru gitmişti. Cenk'in o anları kısa sürede gündem olmuştu.
 

Editör: Nehir Durdağı