Kovid salgınının aşı üretiminde önemli bir rol aldığını dile getiren  Erdoğan, Hepatit A aşısının artık dünya standartlarına uygun şekilde Türkiye'de de üretileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Böylece Türkiye bu aşıyı en üst standartta üreten 4. ülke olacak'' şeklinde konuştu.

Pof. Dr. Canan Karatay'dan kritik uyarı: Bağımlılık yapıyor, yavaş yavaş bırakın! "Yedikçe bırakamıyorsunuz" Pof. Dr. Canan Karatay'dan kritik uyarı: Bağımlılık yapıyor, yavaş yavaş bırakın! "Yedikçe bırakamıyorsunuz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

''Toplam 29 bin metrekare fabrika sahasıyla KeyVac bu alanda öncü bir rol üstlenecektir. Türkiye koronavirüs sürecini dünyanın birçok ülkesine göre çok daha başarılı bir şekilde yürüttü. Hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmadık. Herkese birinci sınıf sağlık hizmeti sağladık.

Kendi aşımızla birlikte tescillenen tüm aşıları vatandaşlara ücretsiz olarak sağladık. Muhalefetin tüm baskılarına rağmen ekonomide sert adımlar atmaktan uzak durduk. Ülkemiz son asrın en büyük salgın krizinden güçlenerek, dostlarının sayısını artırarak çıkmıştır. Bu alanda faaliyet gösteren herkesi tebrik ediyorum.

Daha çok yurt dışından tedarik edilen Hepatit A aşısı artık ülkemizde de üretilecektir. Türkiye en üst standartlarda üreten 4. ülke olacaktır. Yurt dışına bağımlılığımız azalacaktır. İleri ve yetişmiş insan kaynağına da kavuşacağız. KeyVac Aşı Üretim Merkezi'nin ülkemize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Bugüne kadar Türkiye'yi büyütme davamıza destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum.''

Editör: Nehir Durdağı