"Kara Para Aklama, Vergi Usul Kanunu'na Muhalefet, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Resmi Belgede Sahtecilik" suçlarından operasyonla gözaltına alınan Dilan ve Engin Polat çifti ile beraber gözaltına alınan toplam 24 şüpheliden 18'inin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerin adliyeye sevki sırasında Dilan Polat'ın kız kardeşi Sıla Doğu'nun polis otobüsüne binerken kolundaki kelepçeyi kendi kendine çıkarması dikkatlerden kaçmadı. O anlar kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Nagihan Alçı'dan eski eşi ile ilgili skandal paylaşım! Nagihan Alçı'dan eski eşi ile ilgili skandal paylaşım!

"ÇOK SİNİRLİYİM"

Adliyeye sevk sırasında şüpheli Sıla Doğu, otobüse bindiği sırada elindeki kelepçeyi çıkardığı görüldü. Şüphelilerin Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık kontrolü sırasında, hastaneye gelen Engin Polat'ın annesi Şükran Polat ise basın mensuplarının sorularına 'çok sinirliyim, bunu söylemek istiyorum, başka hiçbir şey söylemek istemiyorum' diye yanıt verdi. Engin Polat'ın annesi Şükran Polat'ın kolundaki çok sayıda bilezik ise dikkat çekti.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat'ın da aralarında olduğu şüphelilerle ilgili "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından başlatılan soruşturma devam ediyor.

6 SAAT İFADE VERDİLER

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde 6 saati aşkın süre sorgulanan Engin Polat ve eşi Dilan Polat çiftinin sorgusu dün gece saat 23.45'de tamamlandı. Polat çifti ile birlikte gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından toplu halde adliyeye sevk edildi.

SILA DOĞU'NUN KELEPÇE DETAYI

Şüphelilerin adliyeye sevki sırasında Dilan Polat'ın kız kardeşi Sıla Doğu'nun polis otobüsüne bindikten sonra kolundaki kelepçeyi tek çırpıda çıkarması dikkatlerden kaçmadı. Kameralar tarafından saniye saniye kaydedilen o anlar sosyal medyada da gündem oldu.

Editör: İrem Nur Kaya