Dolar yeni güne yatay seyirle başlarken saat 09.45 itibarıyla 32,3340 TL'den işlem görürken aynı dakikalarda euro 34,5440 TL, sterlin ise 40,4780 TL'den satılıyor. Dolar endeksi, şu sıralarda 105,5 seviyesinde bulunuyor.

Ev sahibi ve kiracılar dikkat. Mehmet Şimşek açıkladı Ev sahibi ve kiracılar dikkat. Mehmet Şimşek açıkladı

Analistler beklenenden güçlü gelen tüketici enflasyonuna ilişkin verilerin ardından tahminlerin altında kalan üretici fiyatlarındaki artışın yatırımcıların enflasyona ilişkin endişelerini bir miktar hafiflemesine karşın Fed yetkililerinin faiz oranlarını düşürmek için acele etmeye gerek olmadığına yönelik görüşlerin varlık fiyatlarının yönü üzerinde etkili olduğunu belirtti.

New York Fed Başkanı John Williams, dün yakın vadede faiz indirimine gerek olmadığını belirtirken Boston Fed Başkanı Susan Collins bu yıl daha az faiz indiriminin gerekebileceğini bildirdi. Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin son verilerin ekonomi genelinde fiyat baskılarının daha geniş bir temelde hafiflediğine dair güvenini artırmadığını aktardı.

ABD'de Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksinin takip edileceğini dile getiren analistler teknik açıdan dolar endeksinde 106 ve 107 seviyelerinin direnç 105 ve 104'ün ise destek olarak öne çıktığını belirtti.
 

Editör: Nehir Durdağı