Karınca istilası nerede? Çekirgeden sonra şimdi de karınca istilası!

Karınca istilası nerede? Geçtiğimiz günlerde Hatay sınırına kadar ulaşan ve büyük bir paniğe neden olan çekirge istilası İran-Irak bölgesinde görülüyordu. Şimdi de karınca istilası büyük bir endişeye yol açtı. Vatandaşlar karınca istiası nerede, karınca istilası nedir gibi soruları araştırıyor.

Karınca istilası nerede? Sınırımıza kadar dayanan çekirge istilasının ardından şimdi de karınca istilası gündemde. Sokaklar ve kaldırımlar adeta karıncalar ile doldu taştı. Peki karınca istilası nerede? Karınca istilası nedir? bu sorulara yanıt verdik

Karınca istilası nerede?

Karınca istilası Umman ya da resmî adıyla Umman Sultanlığı, güneybatı Asya'da, Arap Yarımadası'nın güneydoğusu kıyısında yer alır. Kuzeybatıda Birleşik Arap Emirlikleri, batıda Suudi Arabistan, güneybatıda ise Yemen ile sınır komşusudur. Güneyde ve doğuda Hint Okyanusu, kuzeydoğuda ise Basra Körfezi ile çevrilidir.

Karınca istilası Türkiye'de görülür mü?

Karınca istilası videoları ve fotoğraflarının internet üzerinde yayılmasından sonra vatandaşlar karınca istilası Türkiye'ye gelir mi, karınca istilası Türkiye'de görülür mü sorularını araştırıyor. Çekirge istilasının komşu da olması bile çekirgelerin tam anlamıyla Türkiye'de görülmesine neden olmadı. Coğrafik olarak düşünüldüğünde Umman'dan Türkiye'ye karınca istilasının gelmesi çok zor gözüküyor. 

Öte yandan bazı vatandaşlar ise karınca istlasının kıyamet alameti olabileceği yorumunu yapıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER