Rusya'dan uyarı: Rus ve Türk askerleri arasında çatışma olabilir

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin Dışişleri Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov, "Türkiye aynı politikayı devam ettirir; tehditler savurmayı, saldırılar düzenlemeyi sürdürürse çatışma başlayabilir" açıklamasında bulundu.

Rusya'dan uyarı: Rus ve Türk askerleri arasında çatışma olabilir

Federasyon Konseyi Dışişleri Komitesi Başkan Yardımcısı Cabarov, Rusya ve Türkiye'nin İdlib'de yaşadığı gerilime ilişkin olarak, “Çok ciddi ve tehlikeli bir çatışma ‘pişmekte.’ Türkiye, Kasım 2015'te Su-24 uçağımızı düşürdüğünde zaten bir olağanüstü bir durum yaşamıştık” dedi.

Güçlerimiz arasında bir çatışma başlayabilir

“Daha sonra Ankara özür dilemişti ve ülkelerimizin ilişkileri, Rusya liderliğinin iyi niyeti sayesinde eski hâline getirilmişti” diyen Cabarov, şöyle devam etti: “Fakat Türkiye aynı politikayı devam ettirir; tehditler savurmayı -bizim uçaklarımıza yönelik saldırılar da dahil- saldırılar düzenlemeyi sürdürürse, o zaman güçlerimiz arasında bir çatışma başlayabilir, ki bunu hiç istemeyiz. Zira Türkiye zamanında Suriye'deki teröristlerle mücadeleye mühim katkı sağlamış bir ülkedir.”

Cabarov, “Umarım ki Türkler, Rusya'yla ilişkilerinde aynı hataları tekrarlamazlar” uyarısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler