Edirne'de tarlada yanan anız dumanının kapladığı TEM otolunda  öğlen saatlerinden sonra meydana gelen  zincirleme kaza hakkında konuşan Edirne Valisi Yunus Sezer, kazada 1 ölünün, 36 da yaralının olduğunu bir kazazedenin de  durumunun ağır olduğunu belirterek kazazedelere geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Kask takmadan motosiklete bindi makas atarken kaza yaptı: Berkay Gökgürler öldü Kask takmadan motosiklete bindi makas atarken kaza yaptı: Berkay Gökgürler öldü

Kaza yerinde incelemelerde bulunan Edirne Valisi Yunus Sezer,"Her iki şeritte de aynı anda trafik kazası oluyor. Zannediyorum Edirne istikametindeki şeridin yanında bir tarla yangını var. Oradan dolayı ya da dikkatsizlikten, onun da etkisi olmuş olabilir, bunların hepsi inceleme sonucunda ortaya çıkacak. Karşı şeritte de seyir halindeyken olmuş olabilir diye arkadaşların yorumu var. 12 tane araç karışmış durumda. Maalesef bir tane hayatını kaybeden vatandaşımız var, Allah rahmet eylesin. Yine 36 tane de hafif yaralı olan ve bir şekilde kazadan etkilenenler var. Bir kazazedemizin durumu ağır gözüküyor, arkadaşlar müdahale ettiler, inşallah hayati bir tehlikesi kalmaz ve o da bir an önce sağlığına kavuşur diye ümit ediyoruz. Geçmiş olsun diyoruz. Arkadaşlarımız, hem emniyet, hem jandarma, hem sağlık birimlerimiz hepsi buradalar. Gerekli tedbirleri almış durumdalar. Şu anda da birazdan yolun açılması ilgili olarak da çalışmalara başlanacak. Yaralıların tamamı hastanelere sevk edilmiş durumda" şeklinde konuştu.

'Kıl payı kurtulduk,göz gözü görmeyecek şeklindeydi'

İstanbul Gaziosmanpaşa'dan gelip Edirne'ye giden sürücü Serkan Güngörmez, "Yangının hafif olduğunu düşünerek bu bölgeye geldik ve ateşin içerisine girdik. Büyük bir TIR vardı, bize çarpmadı ama geldi araçlara çarptı. Biz kıl payı kurtardık. Duman gerçekten göz gözü görmeyecek şekildeydi" dedi.

Valinin açıklamalarından  sonra, hastaneye kaldırılan yaralılardan birinin hayatını kaybettiği, ölü sayısının 2’ye yükseldiği öğrenildi.

Editör: Nehir Durdağı