Doğa Koleji Öğretmenleri Eylem Hazırlığında!

Uzun süredir öğretmen maaşlarının ödenmediği Doğa Koleji'nde olaylar bitmiyor. Kolej öğretmenlerinin yarın ders bırakacağı ve eylem hazırlığında oldukları belirtiliyor

Doğa Koleji Öğretmenleri Eylem Hazırlığında!

Uzun süredir öğretmen maaşlarının ödenmediği Doğa Koleji'nde olaylar bitmiyor. Kolej öğretmenlerinin yarın ders bırakacağı ve eylem hazırlığında oldukları belirtiliyor.

EYLEME GEÇECEKLER

Doğa Koleji mağduru bir öğretmenin açıklaması ise şöyle: "Öğretmenlerin aylardır süren maaş mağduriyetleri konusunda seslerini duyurmak için eyleme geçecekleri gün olarak 4 Aralık 2019 günü belirlenmiştir. Bugün itibari ile kendilerine söz verilen sürenin bir kez daha sonuna gelindiği için yarın itibari ile derslere girmeme boykotunun başlatılması planlanıyor. Bugünden itibaren sabredilmesini isteyecekleri fazladan 1 saat dahi planlanan eylemi kırmaya yönelik bir oyalama girişimi olacaktır"

KOLEJİN SATILACAĞI KONUŞULUYOR

Sosyal medyadan da konuyu paylaşan ve binlerce kişiden destek alan mağdur öğretmenler şimdi de kolejin Süzer Grubu'na satılacağı haberinin kurumda dolaştığını aktardılar. Maaşlarını almak için direnen öğretmenler bu konunun belirsizliği karşısında da çaresiz olduklarını söylüyor.

Bazı kampüslerin velileri de öğretmenlerine sahip çıkarak kolej yönetimine karşı bir araya geliyor. Hergün yeni bir iddiayla gündeme gelen okulda verilen hiçbir sözün tutulmadığını belirten öğretmenler, maaş ödemeleri için verilen son 10 günlük sürenin dolmak üzere olduğunu ve hala ödemelerini alamadıklarını aktarıyor.

Okulistik Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı İçin TIKLAYIN

MAAŞLARI DÜZENSİZ ÖDENİYOR

Doğa Koleji öğretmenlerinin 2018 yılının ortasından bugüne kadar sürekli düzensiz şekilde maaş aldığı gündeme taşınmış ve yaşanan bu olaylar artarak devam etmişti. Kolejde, geçen dönem işten çıkarılan mağdur öğretmenlerin ağustos ayı maaşlarının hala yatmadığı ve devam eden öğretmenlerin ise dönem başında almaları gereken maaşlarını hala alamadıkları biliniyor.

WHATSAPP GRUBU'NDA PAYLAŞILDI

Mağduriyet yaşayan velilerin whatsapp grubunda paylaşılan yazı ise şöyle:

"Sevgili veliler, hepinizinde bildiği üzere doğa kolejlerinin tümünde öğretmenler toplu olarak maaşlarını alamadıkları için bugün itibariyle derslere girmeme kararı aldılar. ve bu durumda bizlerde öğretmenler kadar mağdur olmuş durumdayız. devletin yaşanan bu mağduriyeti duyması için yarın öğretmenlerimiz saat 10:00 da basın açıklaması yapacaklar. türkiye’nin önde gelen basın kuruluşlarıda orada olacaklar. bizim dışımızdaki diğer sınıfların velileride basın açıklaması esnasında orada hazır bulunacaklar. sizlerden ricam çocuklarımızın yaşadığı şu olumsuz süreçte en azından sesimizi duyurmamız, mağduriyetimizin görülmesi açısından yarın sabah saat 9:30 topkapı doğa koleji önünde 4-a sınıfının velileri olarak çocuklarımızın mağduriyeti adına orada hazır bulunmanızdır".

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 14:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOŞVER
BOŞVER - 3 yıl Önce

BÜYÜK ŞİRKETLERE DE GÜVENEMEYECEKSEK KİME GÜVENELİM?

SIRADAKİ HABER