Ünlü giyim markası Zara mağazalarını kapatma kararı aldı

İspanya merkezli ünlü giyim markası Zara, koronavirüs tedbirleri kapsamında bugünden itibaren geçerli olmak üzere İspanya'daki tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Ayrıca firma, Türkiye'deki bütün siparişlerini de iptal etti

Ünlü giyim markası Zara mağazalarını kapatma kararı aldı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Gün geçtikçe artan ölü sayısı ve ülkelere dağılma hızı ekonomiyi de etkiliyor. Küresel piyasalarda borsalarda hisse düşüşü yaşanırken birçok firma mağazalarını kapatma kararı aldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında karar alındı

Apple'ın CEO'su Çin dışında tüm ülkelerdeki Apple mağazalarını 27 Mart'a kadar kapatacağını açıklamıştı. Ardından ünlü giyim markası Zara'dan da mağaza kapatma kararı geldi. İspanyol merkezli giyim markası Zara, koronavirüs tedbirleri kapsamında mağaza kapatma kararı aldı.

Bugünden itibaren geçerli olacak

Zara giyim mağazasının sahibi koronavirüs tedbirleri kapsamında, İspanya'daki tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Konuyla ilgili bir yetkili İspanya hükümetinin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında İspanya'daki tüm mağazalarını bugünden itibaren geçici olarak kapatacaklarını söyledi.

Türkiye'deki bütün siparişlerini iptal etti

Sadece bununla kalmayan Zara, Türkiye'deki bütün siparişlerini de iptal etme kararı aldı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER