Yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki 26 CHP'li ilçe belediye başkanı ile birlikte Atatürk'ün huzuruna çıktı.

İmamoğlu, eşi ve CHP'li başkanlarla Aslanlı Yol'dan Anıtkabir'e doğru yürürken, bir televizyon kanalının sorusu üzerine konuşurken, bir görevli müdahale etti. 

Görevlilerin "Konuşma yapmanız için izin alınması gerekiyor" sözleri üzerine bir an şaşkınlık yaşayan İmamoğlu, "Peki, tamam" diyerek konuşmasını kesti yürüyüşüne devam etti.

İmamoğlu, Anıtkabir'de mozoleye çelenk bıraktıktan sonra Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

"Büyük Atatürk; Fatih Sultan Mehmet Han’ın milletimize kazandırdığı, yüksek şahsiyetiniz önderliğinde kahraman Türk ordusunun işgalden kurtardığı, en değerli mirasımız İstanbul’u yönetmek üzere İstanbullular tarafından yeniden görevlendirilmenin onuruyla manevi huzurunuzdayım. Yol arkadaşlarımız ve aziz milletimizle birlikte, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 100'üncü yılında, kurucusu olduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’ni 47 yıl sonra Türkiye’nin birinci partisi konumuna taşımanın gururunu yaşıyoruz. Halkımızın bizlere verdiği görev ve sorumluluğun bilincindeyiz.

Meteoroloji alarm verdi. Yağmur, yıldırım, dolu, su baskını, sel. Bu illerde yaşayanlar dikkat Meteoroloji alarm verdi. Yağmur, yıldırım, dolu, su baskını, sel. Bu illerde yaşayanlar dikkat

Çağdaş, halkçı, kapsayıcı ve tüm demokratik süreçleri işleten 21'inci yüzyılın yerel yönetimler anlayışını başarıya ulaştırmak için durmaksızın çalışacağız. Yolumuzu aydınlatmaya devam eden ilkelerinizin, aklın ve bilimin ışığında ilerleyerek kentlerimizi daha güzel yarınlara halkımızla birlikte ulaştıracağız. Halkçı ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunarak, yerelden başlayarak, Türkiye’yi dünyanın örnek demokrasileri arasına taşıyacağız. Emanetiniz emin ellerdedir. Ruhunuz şad olsun."

Editör: Gürel Yurttaş