Asgari ücrete ara zam mı geliyor? Milyonlarca çalışanı heyecanlandıracak gelişme Asgari ücrete ara zam mı geliyor? Milyonlarca çalışanı heyecanlandıracak gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü kabine toplantısının ardından emeklilere 5 bin lira ödeneceğini duyurdu.

Erdoğan, şunları söyledi:

"Bilhassa emeklilerimizin yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyorum. Bunun için bakanlarımıza yeni hazırlıklar yapmaları noktasında gerekli talimatları vermiştim. Kabine toplantımızda yaptığımız kapsamlı değerlendirmelerin ardından emeklilerimizi rahatlatacak yeni bir karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapmayı kararlaştırdık. Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bütçemize toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler kasım ayının ilk yarısı itibariyle emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır. Yılbaşında emeklilerin durumunu tekrar gözden geçirecek, inşallah o zaman da her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz.12,2 milyon emeklimizi doğrudan etkileyen, aldığımız bu kararın hayırlı olmasını diliyorum."

Peki bu parayı kimler alacak? 

Emekli olup da çalışanlar bu parayı alamayacak. Diğer emeklilerle birlikte dul ve yetim maaşı alanlar da maaş hakediş oranına göre ödemeden yararlanacak.

12 milyondan fazla emekliyi ilgilendiren ödeme Kasım ayının ilk yarısında hesaplara geçecek.
 

Editör: Grlyrtts