İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürerken, bölgede yaşanan katliamın devam ediyor olması dünyayı derinden etkiledi. Bu konuya değinen Yeniden Refah Partisi lideri, İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan TBMM'ye bir dilekçe göndererek Mehmetçik'in Gazze'ye gönderilmesini talep etti.

"Hudut ve miktar cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek"

TBMM'de 'tasarruf' çalışmaları! TBMM'de 'tasarruf' çalışmaları!

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının 1 yıl süreyle Gazze'ye gönderilmesini isteyen Erbakan yazdığı dilekçe de şu ifadelere yer verdi;

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Bakanlığı'na, Yıllarca abluka altında yaşamaya mahkum edilen Gazze'deki Filistin halkının silahlı çatışmalar nedeniyle maruz kaldığı yoksunlukların hafifletilmesi amacıyla, Türkiye'den ve dünyadan sağlanan insani yardımların, Türk Kızılayı, Filistin Kızılayı ve Uluslararası Kızılhaç Komitesinin işbirliği ile doğrudan mağdur ve muhtaç insanlara ulaştırılması için gerekli olan, karada güvenli bölge, denizde güvenlik koridoru oluşturmak üzere, Anayasa'nın 92'nci maddesi uyarınca, hudut, şümul ve miktarı Cumhurbaşkanınca belirlenecek Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının bir yıl süreyle Gazze'de görevlendirilmesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz."

tbmm-3

"En azından oradaki masum sivillere insani yardım ulaştıralım"

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada ise Yeniden Refah Partisi olarak Gazze'deki zulmünün durdurulması için somut adımlar atılması, yaptırımlar uygulanması çağrısında bulunduklarını belirterek, "Maalesef bugüne kadar herhangi bir adım atılmadı ve zulüm bütün dehşetiyle devam ediyor. Bugün de diyoruz ki, en azından oradaki masum sivillere insani yardımları ulaştıralım. Bu doğrultuda Yeniden Refah partisi milletvekilleri olarak TBMM Başkanlığı'na bir dilekçeyle başvurduk."  ifadesinde bulundu.

Büyük Filistin Mitingi’ne katılmamıştı

Cumhur İttifakı ortaklarından Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti tarafından organize edilen Büyük Filistin Mitingi'ne katılmamıştı. Cumhur İttifakı liderlerinden bir tek Erbakan'ın katılmaması dikkat çekmişti. Yeniden Refah Partisi 14 Ekim'de Konya'da Özgür Filistin mitingi düzenlemişti. Erbakan da o mitinge katılmıştı.

Editör: Nehir Durdağı