Fenerbahçe Kulübü'nün olağanüstü tüzük tadili genel kurul toplantısı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda düzenleniyor. 

Toplantının en önemli gündem maddesi olan stat isim değişikliği ile ilgili kulüp üyeleri oy kullandı. Üyeler oy birliği ile isim değişikliği yetkisini yönetim kuruluna verilmesini kabul etti.

Böylece Fenerbahçe Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu ismi kesinleşti. Stadyumun ismi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gerekli izin aldıktan sonra resmileşecek.

Başkan Ali Koç, oylamadan önce şunları söyledi:

Fenerbahçe bitti demeden bitmedi. Galatasaray yıkıldı. Şampiyonluk son haftaya kaldı Fenerbahçe bitti demeden bitmedi. Galatasaray yıkıldı. Şampiyonluk son haftaya kaldı

“Stadyumumuzun isminin Atamız’ın adını taşıması… Görüş, öneri, toplantılardaki sözler, söylemler sonrası harekete geçtik. Çok enteresandır, birkaç kişiden Şükrü Saraçoğlu ismi ne olacak soruları aldım. Tabii ki bu süreci yönetirken, ilerletirken ilk yaptığımız işlerden biri Saraçoğlu ailesiyle görüşmek oldu. Kendilerini ziyaret edecektik. Saygın ve nazik aile olduklarını gösterdiler, siz değil biz geliriz deyip sağolsunlar kulübe geldiler. Niye geldiklerini gayet iyi biliyorlardı. Bir türlü konuya giremedik. Tarihten, yıllardan, aileden, Fenerbahçemiz’den, Türkiyemiz’den bahsettik bahsettik, bir türlü konuya gelemedik. 1 saat geçti, Yılmaz Bey’e ‘Esas konumuza gelelim’ dedim. ‘Gerek yok, lütfen gerekeni yapın’ dedi aile. Saraçoğlu ismi kesinlikle yaşatılacak. Bundan zerre kadar şüpheniz olmasın.

Büyük kulüplerden birinin stadının isminde Atatürk olacaksa, bu da en çok bize yakışır. Sizlerden onay aldığımız takdirde, gerekli yasal süreçler başlatılacak. Devletimizin kapısını çalacağız. Onların bizi anlayışla karşılayacağına dair zerre şüphem yok. İnşallah yanılmıyorumdur.”

Daha sonra söz alan Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar da şu ifadeleri kullandı: “9 Eylül gibi tarihi bir günde, mabedimiz olan stadyumumuzun adının bundan böyle ilelebet Fenerbahçe Atatürk Stadyumu olarak değişmesi ve tescili konusunda başkanımız ve yönetim kurulumuza gereken yetkiyi tek fire olmaksızın, oybirliğiyle vereceğimizden en ufak bir kuşku duymuyorum! Fenerbahçe Atatürk Stadyumu şimdiden hepimize hayırlı uğurlu olsun. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Fenerbahçe!”

Editör: Grlyrtts