Ay-yıldızlılar, Japonya’da düzenlenecek bu organizasyonda 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na katılım bileti almak için mücadele edecek.

Süper Kupa finalinde skandal! Süper Kupa finalinde skandal!

30 Eylül - 8 Ekim arasında Japonya’da düzenlenecek 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde Ay-yıldızlılar B Grubu’nda; Japonya, ABD, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Mısır ve Finlandiya ile karşı karşıya gelecek. A Milli Erkek Voleybol Takımı, grubu ilk 2 sıra içinde tamamlarsa Paris 2024'e kota alacak.

‘Paris 2024'te yerimizi almak istiyoruz’

A Milli Erkek Voleybol Takımı’nda başantrenör Alberto Giuliani, karşılaşma öncesinde Türkiye Voleybol Federasyonu’na (TVF) açıklamalarda bulundu.2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nde yer almak istediklerini aktaran başantrenör Giuliani, “Hepimiz adına uzun ve yorucu bir yaz oldu. Avrupa Altın Ligi’yle başlayan milli takım maratonunun son bölümünde 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri’ndeyiz. Karşılaşmayı oynayacağımız salonda antrenmanımızı yaptık ve hazırlıklarımızı tamamladık. Yüzde 100 hazır durumdayız şu anda. İlk maçımızda yarın Sırbistan ile karşılaşacağız. Zorlu bir maça çıkacağız. Paris 2024’te yerimizi almak istiyoruz ama turnuva boyunca konsantre bir şekilde kalmalı, elemelerdeki derecemizi geliştirmeliyiz”

Editör: Nehir Durdağı