Filtre kahve, kahvesevenler arasında popüler olmakla birlikte günden güne de popülerliğini artırıyor. Kahvenin filtre kağıdı ya da metal filtre gibi araçlarla demlendiği bu kahve, adını tekniğinden alıyor.

Kahveseverlere temiz ve lezzetli bir fincan sunan bu demleme tekniğinde ise birtakım noktalara dikkat etmek gerekiyor. İşte bu sebeple filtre kahveyi sevenler için mutlaka bilinmesi gerekenleri bir başlık altında topladık.

Öyleyse dikkat edilmesi gereken ilk maddeyle başlayalım.

Taze ve Nitelikli Çekirdek Kullanımı

Gerçek kahve tutkunları bilir ki lezzeti etkileyen en önemli faktör çekirdeğin kalitesi ve tazeliği. Taze öğütülmüş kaliteli çekirdekler daha zengin aromalar ve lezzet sunar. Dolayısıyla zincir marketlerde satılan filtre kahvelere nazaran çok daha aromatik olduğunu söyleyebiliriz.

“Taze öğütülmüş nitelikli çekirdekleri nerden bulacağım?” diye merak edenlere göstereceğimiz ilk adres Mithra Coffee’nin zengin lezzetlerle dolu kahve dünyası olacak. Mithra Coffee’nin filtre kahve çeşitleri gerçek Arabica çekirdeklerle hazırlanıyor. Sipariş üzerine özenle öğütülen bu çekirdekler size konfor alanınızda en özel aromaları tatma şansı sunuyor. Üstelik seçtiğiniz çekirdeklerin kullandığınız ekipmana göre öğütülmesini talep edebiliyorsunuz. Dilerseniz öğütülmemiş çekirdekler de sipariş verebiliyorsunuz.

Doğru Ölçü

Filtreleme yöntemiyle kahve demleyeceklerin doğru demleme oranını bilmeleri lezzeti etkileyen en önemli faktörlerden bir diğeri. Genel itibariyle bir kupa kahve hazırlamak için yaklaşık 15 gram kahve kullanmak gerekiyor. Kullanılması gereken su miktarı ise 250-255 ml. Eğer fincandan aldığınız lezzeti arttırmak istiyorsanız bu demleme oranını tercih edebilirsiniz.

Filtrenin Lezzete Etkisi

Bilindiği üzere filtre kahve demlerken kullanılan filtrenin çeşidi lezzet üzerinde çok etkili. Örneğin; kağıt filtre daha temiz bir fincan ortaya çıkmasını sağlarken metal filtre daha gövdeli bir kahve hazırlamanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla bu noktada kendi damak tadınıza göre karar vermelisiniz. Ulaşmak istediğiniz tat profili size bu konuda yardımcı olacak.

Elbette filtre kahve tutkunlarının dikkat etmesi gerekenler bunlarla sınırlandırılamaz. Ancak biz en önemlileri sıraladık. Unutmayın lezzete ulaşmak içim kaliteli seçimler yapmanız gerekir. Kaliteli lezzetlere ulaşmanın sizin için en kolay ve en makul fiyatlı yolu ise Mithra Coffee’dir.

Hibiskus Çayı ile Yaz Aylarında Buz Gibi Lezzetler Hazırlayın!

Son zamanlarda gerek sosyal medyada gerek de mekanlarda en çok gördüğümüz çaylar arasında hibiskus yer alıyor. Hibiskus çayı mayhoş aroması ve göz alıcı kırmızı rengiyle çay tiryakilerine yeni bir lezzet deneyimle şansı vadediyor.

Siz de hem yeni bir lezzet deneyimlemek hem de sunumlarınıza farklı bir renk katmak için bu lezzetli çayı deneyimleyebilirsiniz. Üstelik havaların ısınmaya başladığı şu günlerde hibiskusun buzlu tarifiyle serinleyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ilk şey tabii ki kaliteli hibiskus yaprakları.

Mithra Coffee’nin dünya çayları arasında hibiskus çayı da yer alıyor. Yüksek kalitedeki hibiskus yapraklarıyla hazırlanan bu çay çeşidi sofranıza farklılık katıyor. Eğer siz de hibiskus çayının kaliteli formuna ulaşmak ve yazın sıcağında buz gibi mayhoş aromayla serinlemek istiyorsanız çayınızı Mithra Coffee’nin internet sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Siz evinizden çıkmadan size ulaşacak bu lezzetli ve kaliteli çayla sevdiklerinize de sıra dışı bir ikram sunabilirsiniz.

Mithra Coffee’yle Tutkunu Olduğunuz Lezzetler Aynı Gün Kapınızda!

Severek tükettiğiniz çay ve kahve çeşitleri için market market gezmenize gerek yok. Özellikle biliyorsunuz ki yöresel çay ve kahve çeşitlerini marketlerde bulmak çok zor. Hal böyle olunca birçok kişi sevdiği lezzetleri satın almak için ya günlerce kargo yolu bekliyor ya da butik kahvecilere ve çaycılara ulaşmak için zaman harcıyorlar.

Mithra Coffee ise aradığınız yöresel çay ve kahve çeşitlerini siz evden ya da ofisten çıkmadan kapınıza kadar getiriyor. Hızlı ve güvenilir teslimat ağı sayesinde sevdiğiniz lezzetler tazeliğinden ödün vermeden size ulaşıyor.

Mithra Coffee aynı gün teslimat hizmetiyle İstanbul’daki kahve ve çay tutkunlarını aynı gün egzotik lezzetletle buluşturuyor. Eğer siz de İstanbul’da ikamet ediyorsanız sevdiğiniz lezzetleri Mithra Coffee’den saat 12.00’ye kadar sipariş verebilirsiniz. Böylece sevdiğiniz lezzetler henüz gün sona ermeden adresinize ulaşır.

“Peki ama ben İstanbul dışında yaşıyorum, bu hızlı teslimat hizmetinden faydalanamayacağım anlamına mı geliyor?” diye endişe duyanlar için de Mithra Coffee’nin bir teslimat hizmetinden daha bahsetmek istiyoruz. Mithra Coffee, Türkiyenin tüm şehirlerine aynı gün kargo hizmeti sunuyor. Böylece saat 14.00’e kadar verdiğiniz sipariş özenle hazırlanıyor ve depoda beklemeden aynı gün kargoya teslim ediliyor.

Siparişin size teslim edilmesi ise kargo firmasının yoğunluğuna bağlı olarak bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor. Ancak genel itibariyle bu sürenin 1 ila 3 iş günü arasında değiştiğini söyleyebilirsiniz.

Bir güzel haber daha. Mithra Coffee her iki teslimatta seçeneğinde de 199 TL üzeri ücretsiz kargo fırsatı sunuyor. Yani sevdiğiniz lezzetlere kargo parası ödemeden sahip olabiliyorsunuz.

Şimdi siz de en sevdiğiniz lezzetleri indirimli fiyatlarla ve hızlı teslimat hizmetiyle sipariş vermek için Mithra Coffee’yi inceleyebilirsiniz.

Editör: İrem Nur Kaya