Türkiye'de 14 Mayıs seçimleri için geri sayım sürerken, A Haber'deki canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin oy oranı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunuldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen A Haber ekranlarında katıldığı canlı yayında bu hafta yapılan son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı.

Mustafa Şen şunları söyledi: 

"Normalde ayda 3-4 tane anket yaptırıyorduk. Ancak şu an bunu haftada 3-4 anket yaptırıyoruz. Profesyonellere yaptırıyoruz bu anketleri.

Bitirdiğimiz hafta itibariyle bir seçim olsaydı Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın oy oranı yüzde 53 olarak gözüküyor. AK Parti'nin oy seviyesi ise yüzde 41 civarında.

Başka partilerin oy oranının söylemem şık olmaz. Anketler ölçme araçları değil değerlendirme araçlarıdır. O yüzden net konuşmamak gerekir. Ama şu an görünen anketler bu şekilde.

Bu sonuçları çarşamba günü aldım. Her günü birbirinin arkasına katarak anketler yaptırıyoruz. Haftada 3-4 araştırma yapıyoruz. Bunu daha önceden ayda bir olarak yapıyorduk. 10 gün içinde bu araştırmaları yapıyoruz.

2018 sonuçlarına yakın sonuçları görüyoruz. Muhalefetin o zamanki açıklamalarıyla bugün yaptıkları açıklamalarla aynı. Sayın Kılıçdaroğlu kaybedecek gibi duruyor şu an. Bunun siyasetle alakası yok bu bilimsel bir veridir."
 

Editör: Grlyrtts