Ankara'da cinayet. Sırtından bıçaklanan Lale Polat öldü Ankara'da cinayet. Sırtından bıçaklanan Lale Polat öldü

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde halı saha maçında uzman çavuş Aykan D. (25) 2 savcıyla tartışma  yaşadı. Polis ekiplerince gözaltına alınan , uzman çavuş  adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tartışma halı sahanın güvenlik kamerasına yansıdı.

Samsunun Vezirköprü ilçesinin Esentepe Mahallesi'nde 9 Eylül gece yarısı sıralarında adliye ve askeri personel ile avukatların olduğu halı saha maçında  Aykan D. ile Cumhuriyet savcıları Ş.D. ve H.Ö. arasında tartışma çıktı. Sahadakiler, araya girerek tarafları sakinleştirmeye çalıştı.

Sabah, iki savcının talimatıyla uzman çavuş Aykan D., polis tarafından gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından Aykan D., adliyeye sevk edildi. Aykan D., çıkarıldığı Vezirköprü Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Uzman çavuş Aykan D. ifadesinde yaşananları şu şekilde  anlattı: "Avukat Ö.F.A. ile aramızda bir gerginlik yaşandı. Kendisiyle maçtaki bir pozisyon ile ilgili konuşuyorduk bu çevrede yanlış anlaşılmaya neden oldu. Sahadaki kimseyi tanımıyordum. Savcı Ş.D. bana, 'Sen ne bağırıyorsun el kol yapıyorsun lan' dedi. Bu cümlenin o an kime hitaben söylendiğini anlayamadım. Bana elini kaldırdı ve sonradan savcı olduğunu öğrendim. Kendisine doğru yürüdüm ve 'Sen kime lan diyorsun' dedim. Beni tahrik edince yaklaştım, o esnada başka biri yanıma koşarak geldi ve bana 'Sen bana bak bana, kime cevap veriyorsun lan' dedi.

Bana sen bekle göreceksin,seninle görüşeceğiz dedi.

Çevredeki arkadaşlar aramıza girdi ve yine sonradan kendisinin Savcı H.Ö., olduğunu öğrendim. Soyunma odasına gittiğimizde savcı H.Ö. eşya dolabından benim bulunduğum yere geldi. Ben de kendisine, 'Savcım siz herkesin üstüne böyle yürüyor musunuz' diyerek akabinde özür diledim. Savcı Ş.D. orada bana, 'Sen bekle göreceksin seninle görüşeceğiz' dedi. Ben kimseye küfretmedim. Ben çevredekiler tarafından ağzımın kapatıldığını da hatırlamıyorum. Atılı suçları kabul etmiyorum. Küfür ve hakarette bulunmadım" dedi.

Sahada yaşanan tartışma ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Adli kontrol kararı gereği, uzman çavuş Aykan D. artık silah taşıyamayacak.

Editör: Nehir Durdağı