İsrail'in saldırısı öncesi İran'dan tehdit! İsrail'in saldırısı öncesi İran'dan tehdit!

Müzik festivallerine tutkusuyla bilinen Shani Louk, 'barış' adına düzenlenen bir müzik festivaline katılmak için İsrail'e gelmişti. Bu sırada İzzeddin el-Kassam Tugayları İsrail'e sızıp roketli saldırı başlattı. 

Saldırı sırasında kan gövdeyi götürürken Hamas güçleri pek çok İsrailliyi kaçırdı. 
Mynet'in haberine göre kaçırılanlar arasında Louk da vardı.

Kaçırılan Louk'un daha sonra Hamas güçlerine ait olduğu belirtilen bir kamyonetin arkasında yarı çıplak haldeki görüntüleri ortaya çıktı. Bacağı döndüğü ve öldüğü iddia edilen kadının kimliği ise dövmesinden anlaşıldı. Görüntüler kısa sürede tüm dünyanın gündemine oturdu.

30 yaşında ve Alman vatandaşı olduğu belirtilen Shani Louk'un İsrail'e müzik festivali için geldiği öğrenildi. Festivalin konseptinin 'barış' olduğu öğrenildi. Louk'un geçimini dövme yaparak sağladığı, aynı zamanda rasta da yaptığı belirtildi.

Öte yandan İngiliz Daily Mail gazetesine Louk'un kuzeni Tomasina Weintraub-Louk konuştu. Sözcü'nün aktardığına göre Louk, “Kuzenimin uzun rastalı saçları ve bacağındaki dövmelerinden tanıdık. Ondan hiç haber alamadık. Ondan güzel haber almayı bekliyorduk fakat bu kesinlikle Shani. Barış için düzenlenen bir müzik festivaline gitmişti. Ailemiz için bir kabus bu” dedi.

Editör: Grlyrtts