Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilere maaş zammı için yılbaşını işaret etmesi, AK Parti'nin ittifakla meclise taşıdığı HÜDA PAR tarafından tepkiyle karşılandı.

HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin Kızıltepe ilçesindeki Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen 4’üncü olağan kongresinde şunları söyledi;

"1980 yılında bir askeri darbe oldu, bu askeri cunta bir anayasa sipariş etti, 1982 yılında dipçik zoruyla bu anayasayı millete kabul ettirdi. Bu anayasada 20 kez değişiklik yapıldı, bu anayasa maddelerinin 3’te 2sinin fazlası değiştirildi. Ama bu anayasa halen 1982 cunta anayasasıdır. Bu ayıp siyaset kurumuna yeter. Gelin ey siyasi partiler, gelin ey bu işle ilgili olan sivil toplum kuruluşları, gelin ey buna kafa yoran akademik çevreler ve bu konuda söz söyleme yetkisine sahip olan herkes, gelin bir araya toplanalım.

Emeklilere ‘yılbaşını bekleyin, yılbaşında sizleri rahatlatacağız’ demeniz yetmez. Emeklinin yılbaşına kadar bekleyecek takati kalmamıştır. Mutlaka yılbaşını beklemeden bir ara zam yapılmalı ve bizim önerimiz seyyanen her emeklinin aldığı maaşına 5 bin lira ilave yapılmalı”

Editör: Grlyrtts