Eş zamanlı yapılan operasyonlarda 14 kişi gözaltına alınırken adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda çek ve senet ele geçirildi.

Tefeciler haksız kazanç için yine iş başındaydı, ekipler operasyon için düğmeye bastı, her yer didik didik arandı, haksız kazanç sağlayan 14 kişi gözaltına alındı.Mağdurlara borç para verip yüksek faizle geri isteyen 14 şüpheli tespit edildi. Şüphelilerin adresleri belirlendi.

operasyon-5

Rize'de Aylin Ekşi öldü. Eşi Jandarma Komutanı Aydın Samet Ekşi tutuklandı Rize'de Aylin Ekşi öldü. Eşi Jandarma Komutanı Aydın Samet Ekşi tutuklandı

Çok sayıda adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, 180 bin lira nakit para, çok sayıda çek-senet ve sözleşmeler ele geçirildi.

14 şüpheli işlemleri için emniyete götürüldü. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından operasyona ilişkin yaptığı açıklamada "organize suç örgütleri ve çetelerle olduğu gibi halkımızın huzurunu kaçıran tefecileri de adalete teslim etmeye kararlıyız" mesajını verdi.

Editör: Nehir Durdağı