Konya Karatay Müftülüğü'nün düzenlediği hafızlık diplomaları dağıtım töreninin paylaşılan fotoğrafları gündem oldu.

Fotoğraflarda kadınların yüzlerinin buzlandığı görüldü.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da bugünkü köşesinde sert tepki gösterdi.

Hakan'ın yazısı şöyle:

Konya Karatay Müftülüğü, hafızlık diplomaları dağıtım töreni yapmış.

Müftülük, törende çekilen fotoğrafları servis etmiş.

Aaaa! O da ne?

Fotoğraflardaki kadın hafızların yüzleri buzlanmış!

*

O zaman soralım sorularımızı bu buzlamacı kafalara:

*

- Tesettürlü kadının yüzünü buzlarsan, bu kadınlar tesettürleriyle toplumun her alanında nasıl var olacaklar ey Karatay Müftülüğü?

*

- Ne yani? Yüzü görünen tesettürlü kadınlar, yanlış mı yapıyorlar? Böyle bir yaklaşım, en azından biraz ayıp kaçmıyor mu hocalar?

*

- Yüzü buzlamanın mantığı nedir? Hangi kitabın hangi sayfasından buzlama sonucunu çıkardınız? Sizin hiç başka işiniz yok mu hacılar?

*

Meteoroloji açıkladı. 27 şehir için sağanak uyarısı. Fırtına uçuracak Meteoroloji açıkladı. 27 şehir için sağanak uyarısı. Fırtına uçuracak

- O toplantıya katılan erkekler var. O erkekler o kadınların yüzlerini gördüler. O toplantıdaki erkekler için de bir “buzlama” yöntemi bulmanız gerekmiyor muydu?

*

Aşırı sinirlendim bu saçmalığa. Sanırım yaşım ilerledikçe bu tür lüzumsuzluklara karşı tolerans eşiğim düşüyor. Neyse... Biraz sakinleşeyim ben.

*

NOT: Törene katılan bazı kadınlar, kendilerinin tanınmasını istememiş olabilir. Buna saygı duyulur. Ancak bu tür durumlarda yapılması gereken “buzlama” değil, fotoğrafı servise koymamaktır.