Karadeniz'de dünden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle bazı  yerleşim yerleri ulaşıma kapandı. Ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Rize

Kar yağışı nedeniyle merkezde 22, İkizdere'de 29, Çamlıhemşin'de 21, Ardeşen ve Çayeli'de 15'er, Pazar'da 11, Güneysu'da 8, Fındıklı'da 6, Kalkandere'de 5, Derepazarı'nda 3, Hemşin ve İyidere'de ise 2'şer olmak üzere 139 köye ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdaresi ekipleri, söz konusu yolların açılması için iş makineleri ile karla mücadeleyi sürdürüyor.
Karayolları ekipleri İkizdere ilçesi Ovit Dağı Tünel bölgesinde ve Ayder turizm merkezinde ulaşımda aksama yaşanmaması için çalışma yapıyor.

Artvin

Artvin şehir merkezinde kar kalınlığı 20, Atabarı Kayak Merkezi'nde 90 santimetreye ulaştı.
Şehirde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağışa bağlı merkezde 2, Şavşat'ta 29, Murgul'da 11, Ardanuç'ta 8, Arhavi ve Borçka'da 6'şar, Yusufeli'nde de 2 olmak üzere 64 köye ulaşım sağlanamıyor.
İl Özel İdaresinin 34 personeli, 18 iş makinesi yardımıyla karla mücadeleyi sürdürüyor.Arhavi ilçesi Çifte Köprü mevkisinde aşırı kar yükü nedeniyle kırılan ağacın yola düşmesi sonucu ulaşım bir süre aksadı.
Ağacın yola düşme anı, bölgeye kar fotoğrafı çekmeye giden kişinin aracındaki kamerayla kaydedildi.

Giresun 

Giresun'da da karla mücadele çalışmaları devam ediyor.
Görele'de 26, Tirebolu'da 21, Eynesil'de 11, Çanakçı'da 3 olmak üzere 61 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Trabzon

Trabzon'da kar yağışı devam ediyor.Şehir genelinde yağış, yüksek kesimlerin ardından sahil bandındaki ilçelerde de etkili oldu.

Yağış dolayısıyla Araklı'da 9, Beşikdüzü ve Köprübaşı'nda 8'er, Şalpazarı'nda 7, Sürmene'de 6, Arsin'de 5, Çaykara ve Düzköy'de 4’er, Akçaabat ve Hayrat'ta 3'er olmak üzere 57 mahalle yolu ulaşıma kapandı.
Büyükşehir Belediyesi Yol yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin sahadaki çalışmaları devam ediyor.

Bayburt

Bayburt'ta kar sebebiyle merkezde 9, Aydıntepe'de 7 ve Demirözü'nde 6 olmak üzere 22 köy yolu ulaşıma kapandı.
İl Özel İdaresinin 20 personeli, 8 iş makinesiyle çalışmalara devam ediyor.

Belediye ekipleri cadde ve sokaklarda biriken karı temizledi, Karayolları ekipleri ise ulaşımda aksama yaşanmaması için sorumluluk alanlarındaki yollarda küreme ve tuzlama yaptı.

Ordu

Ordu'nun bazı ilçelerde kar 30 santimetreye ulaştı.Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, kış mevsiminin etkili olduğu ilçelerde karla mücadeleye başlandığı aktarıldı.

Mahalle ve grup yollarına müdahale eden ekiplerin, muhtemel buzlanmalara karşı da tuzlama çalışmalarına ağırlık verdiği kaydedildi.Açıklamada değerlendirmesine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, 560 personel ve 465 iş makinesi ile karla mücadeleye başladıklarını, kent merkezleri başta olmak üzere mahalle yollarının hiç birinin kapalı kalmaması için sıkı bir çalışma yürüteceklerini belirtti.

Sinop

Sinop ve Kastamonu'da, kar yağışı nedeniyle 367 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
Sinop'ta gece saatlerinde başlayan kar, il genelinde etkili oldu. Kar nedeniyle merkezde 6, Ayancık ilçesinde 71, Türkeli ilçesinde de 33 köy yolu ulaşıma kapandı.İl Özel İdaresi ekipleri, kapanan 110 köy yolunun açılması için çalışmalarını sürdürüyor.Kent merkezinde de etkili olan kar nedeniyle zaman zaman trafikte aksama meydana geldi.

Sinop Belediyesi ekipleri, yol güzergahlarında kar küreme ve tuzlama çalışması yürüttü.Emniyet ve jandarma ekipleri ise farklı noktalarda tedbir alarak, sürücülere dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Kastamonu

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 257 köy yolu ulaşıma kapandı.
İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin çalışmaları neticesinde kapanan 265 köy yolundan 8'inde ulaşım tekrar sağlandı.Ekipler, kapalı köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye'de en soğuk gece eksi 18,3 dereceyle Bolu'da yaşandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1700 Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu'ndan alınan il ve ilçelere ait meteorolojik parametrelerde, bu gece Bolu, Türkiye'nin en soğuk ili olarak kayıtlara geçti.

Hava sıcaklığı Kartalkaya Kayak Merkezi'nde eksi 18,3 olarak kaydedildi. Türkiye'nin en soğuk ikinci yeri eksi 17,5 ile Erzurum Palandöken ile üçüncü yeri eksi 16 dereceyle Erzincan Sakalsultan Geçidi oldu.

Editör: Nehir Durdağı