Trabzon'da, limanda cep telefonuyla görüntü çekerken fırtına kaynaklı dalgaların sürüklediği denizde kaybolan lise öğrencileri Uğurcan Korkmaz (16) ve Emir Berke Aşık'ı (16) arama çalışmaları 5’nci günde de sürüyor. 

Beşikdüzü ilçesi Liman mevkisinde 27 Kasım’da meydana gelen olayda, Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi öğrencisi Emir Berke Aşık ve Uğurcan Korkmaz, bölgede etkili olan fırtına nedeniyle, denizde oluşan dev dalgaları arkalarına alıp cep telefonu kamerasıyla fotoğraf çekmek istedi.

Bu sırada dalgalara kapılan 2 öğrenci, denize sürüklenip kayboldu. Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı dalgıçlar, AFAD, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kayıp gençleri bulmak için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Olumsuz hava şartlarına rağmen sürdürülen arama çalışmalarından sonuç alınamadı.

cansız
Havadan helikopter destekli aramalara Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanlığı'na bağlı DEGAK Özel Timi-02 Komutanlığı, deniz polisi, AFAD ve itfaiye ekipleri katıldı. Yaklaşık 100 kişilik ekip tarafından, akıntı tehlikesine karşı sürdürülen arama çalışmalarına, çevre illerden gelen ekipler de destek verdi. AFAD dalgıçları, su altında insan bedenini tanımlamak için yapay zeka yöntemiyle çalışan sonar teknolojili cihazla suda arama yaptı.

Arama çalışmalarına destek veren SÜR-AK gönüllüleri, dün olay yerine 2 kilometre mesafede Vakfıkebir ilçesi sahilinde kuma gömülü kayıp öğrencilere ait olabileceği değerlendirilen mont, cep telefonu, kalem ve bir miktar paraya ulaştı. Bu gelişme üzerine ekipler, arama çalışmalarını bu noktada yoğunlaştırdı.

kurtarmaTrabzon'da, limanda dalgaların sürüklediği denizde kaybolan lise öğrencileri Uğurcan Korkmaz ve Emir Berke Aşık'ı arama çalışmaları sürüyor. İki liselinin kaybolduğu noktaya 2 kilometre mesafedeki sahilde, bulunan mont, cep telefonu ve kalemin, yapılan incelemelerde Emir Berke Aşık’a ait olduğu öğrenildi. Eşyaları, dalgaların kıyıya sürüklediği belirlendi.

bulunduDalgaların sürüklediği denizde kaybolan lise öğrencileri Uğurcan Korkmaz (16) ve Emir Berke Aşık'ı (16) arama çalışmaları 5’nci günde de sürüyor. Çalışmalarda dev dalgalara kapılarak denizde kaybolan 2 lise öğrencisinden birinin cansız bendine ulaşıldı.

Ekiplerin arama çalışmalarında dev dalgalara kapılarak denizde kaybolan 2 lise öğrencisinden Uğurcan Korkmaz’ın kaybolduğu noktaya 100 metre mesafedeki sahilde, kayalık alanda cansız bedenine ulaşıldı.Korkmaz’ın cenazesi denizden alınarak, otopsisi için adli tıp kuruma kaldırıldı.

Bu sırada kıyıda bekleyişi sürdüren Korkmaz ailesi fertleri, acı haber üzerine gözyaşı döktü.  Ekipler aynı bölgede diğer kayıp öğrenciyi arama çalışmalarını sürdürüyor.

uğurcan korkmazberke

3 gün önce organlarını bağışlamış. Yalova'daki kazada Melek Karakaş öldü 3 gün önce organlarını bağışlamış. Yalova'daki kazada Melek Karakaş öldü

Editör: Nehir Durdağı