Erzurum'un Dutçu Mahallesi mevkisinde meydana gelen kazada,doğal gaz dağıtım şirketinde çalışan 6 işçi ve Bayburt Demirözü MYO Sivil Havacılık ve Ulaştırma programı birinci sınıf öğrencisi Doğukan Azizoğlu, hafta tatili dönüşü, Halil İbrahim Dündar yönetimindeki 34 FY 5190 plakalı kamyonetle Bingöl'ün Karlıova ilçesinden Erzurum'a doğru yola çıktı.

Kamyonet, Erzurum'a girişte sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle takla atıp yol kenarındaki tek katlı binanın duvarına çarparak durdu.

kaza3-1

Erzurum'da, işçileri taşıyan kamyonetin içerisinde bulunan ve geçirdikleri kazadan ağır yaralı olarak kurtulan üniversite öğrencisi Doğukan Azizoğlu (18) hastanede yaşamını yitirdi. Azizoğlu'nun, Bayburt Demirözü MYO Sivil Havacılık ve Ulaştırma programını bu yıl kazandığı ve başlayan eğitimi için kente gitmek üzere yola çıktığı öğrenildi.

Çatışmanın arasında kaldı. İstanbul'da 19 yaşındaki Ada Nur Uzuner 3 yaşındaki oğlunun gözü önünde öldü Çatışmanın arasında kaldı. İstanbul'da 19 yaşındaki Ada Nur Uzuner 3 yaşındaki oğlunun gözü önünde öldü

kaza-13

Kazada kamyonetin arkasındaki koltukta oturan 4 yaralı işçi, bölgeden geçenler tarafından çıkarılıp, yol kenarına alındı. Araçta iki kişi ile birlikte itfaiye ekipleri tarafından ağır yaralı olarak kurtarılarak Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Azizoğlu sabaha karşı yaşamını yitirdi.

doğukan

Erzurum Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından Azizoğlu'nun cenazesi yakınlarına teslim edildi. Azizoğlu'nun, Bingöl'ün Karlıova ilçesinden Erzurum'a gelen işçilere eşlik ettiği ve buradan da Bayburt'a gideceği öğrenildi.

İhbar üzerine kaza yerine sağlık, polis, jandarma ve itfaiye ekipleri geldi.

Editör: Nehir Durdağı