Türkiye Futbol Federasyonu, uyarılara rağmen Trabzonspor'un Altay ile oynayacağı maçı bu akşam Fenerbahçe'nin de Karagümrük maçına rağmen İstanbul'a almıştı. 

Korkulan oldu. Edremit'ten otobüsle İstanbul'a maça gelmek isteyen Fenerbahçeli taraftarlara, Trabzonspor'un maçına giden taraftarları saldırdı.

Osmangazi Köprüsü civarında gerçekleyen olayda bir grup Trabzonspor taraftarı, içinde kadınlarla çocukların da olduğu Fenerbahçeli taraftarların otobüsünün etrafını sardı ve küfürlü saldırıda bulundu. Sonra otobüsün içine yangın tüpü sıkıldı.

Fenerbahçe Kulübü, konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"Futbol takımımızın bugünkü maçını izlemek için Edremit’ten yola çıkan Fenerbahçe taraftarını taşıyan Edremit Derneğimizin otobüsüne, Osmangazi Köprüsü’nde Trabzonspor formalı kişiler tarafından bıçaklı, sopalı bir saldırı gerçekleşmiştir. Otobüste bulunan, bu saldırıya maruz kalan tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

İçerisinde kadın ve çocuk taraftarlarımızı da taşıyan otobüsün camlarını kıran, otobüsün içine kadar girerek yangın tüpü sıkan taraftar görünümlü saldırganları kınıyor; gereken cezayı almaları için Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu konunun takibinde olacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz." 

Editör: Haber Merkezi