Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Orman Çiftliği’nde düzenledği Sıla konserine eşi Nursen Yavaş ile birlikte katılan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın konuşması damgasını vurdu.

Yavaş şunları söyledi:

“Seçimi kazanmak, algıları değiştirmek için sahte video ve afişleri piyasaya sürüyorlar. Söylenmemiş sözleri, yalan konuşup iftira atıyorlar. Biz unutmadık; düne kadar bu teröristlerle iş birliği yapanları, şehirlerimizi teröristler için silah deposuna döndürenleri. Bu süreci aklımızdan çıkarmadık. Habur’da seyyar mahkemeler kurup, peşmergelere lahmacun ısmarlayanları.

Oslo’da, Dolmabahçe’de yapılan görüşmeleri dün gibi hatırlıyoruz. Şimdi o süreç nedeniyle şehit olan 800 askerimizin kanı üzerinden, onların fotoğraflarını kullanıp umarsızca siyaset üretenlerin, kendi yaptıkları iftiralarla başkasının üzerine yıkmaya çalışanların farkındayız. Halkı kutuplaştırarak, ayrıştırarak Millet İttifakı’na oy veren 24 milyona yakın vatandaşımızı terörle iş birliği yapmakla suçlayamazsınız.

Hem ’85 terörist kaldı, ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz’ diyeceksiniz hem de terör örgütünün bu şekilde propagandasını yapacaksınız. Halbuki siz 2002’de iktidarı aldığınızda terör sıfırdı. Bugün, izlediğiniz terör politikaları nedeniyle bu hale geldik. Ama üzerinize hiç suç almıyorsunuz, başkasına atıyorsunuz. Buna izin vermeyeceğiz.” 

Editör: Grlyrtts