Mersin’in Anamur ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde gece saat 03=00 sularında Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Satar ait otomobil kimliği belirsiz kişi ya da kişiler ateşe verilerek kundaklandı. Satar’ın evinin önünde park halinde iken kundaklanan otomobil bir anda alevler içinde kaldı.

Kullanılamaz hale gelen araç çevrede bulunanlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Araçta zaman zaman patlama yaşanması çevredeki vatandaşlar arasında korku yaşanmasına neden oldu. İtfaiye ekiplerince kısa sürede söndürülen araçta yapılan ilk incelemede kundaklanma bulgularına ulaşıldığı öğrenildi. Kundaklama olayı ile ilgili polisin inceleme ve araştırması ise çok yönlü sürüyor.

İLK AÇIKLAMA ORADAN GELMİŞTİ

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesinin ardından MHP'den ilk tepki, Mersin Ülkü Ocakları tarafından verilmişti. Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül’ün imzasıyla yapılan açıklamada, "olayın iç yüzünü bilmeden MHP ve Ülkü Ocakları’nı suçlayanların pişman olacağı" ifadelerine yer verilmişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmet Şimşek açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmet Şimşek açıklaması

İsim vermeden, Mersin'de Emrullah Kaplan isimli ülkücünün ölümünün de hatırlatıldığı açıklamada, "Mersin'de yaşanan olayda, ülküdaşımız hayatını kaybetti.Peki neden ona başsağlığı dilenmedi? Neden sosyal medyadan ağzını açanlar o gün sessiz kaldılar? Öldürülen arkadaşımız değersiz miydi?" denilmişti.