Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan korkutan açıklama: O şehirlere 7,5 büyüklüğünde deprem uyarısı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan korkutan açıklama: O şehirlere 7,5 büyüklüğünde deprem uyarısı

Yaz aylarının bitmesiyle birlikte vatandaşlar tarafından internette soğuklar ne zaman gelecek, havalar ne zaman soğuyacak gibi sorular aratılıyor. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından önümüzdeki günlerin hava durumuyla ilgili uyarılarda bulundu. Peki Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten hangi uyarılarda bulundu? İşte ayrıntılar;

Dengesiz seyreden hava koşulları yerini normallerin altında seyreden soğuk bir havaya bırakıyor.

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 20-30 Ekim tarihleri arasında ülkemizin normallerin altında seyreden soğuk bir hava dalgasıyla karşılaşacağını belirtti.

20 Ekim'e kadar ise günün erken saatlerinde sıcaklıkların yükseldiği, ancak gecelerin oldukça serin geçeceği uyarısında bulundu. 

Ökten, vatandaşları hastalık riskine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

''TAM HASTALIK HAVASI''

Kerem Ökten, “20 - 30 Ekim arası Ülkemiz normallerden soğuk geçecek. 20 Ekim'e kadar ise gündüzler sıcak, geceler soğuk. Tam hastalık havası. Dikkatli olunmalı...” ifadelerini kullandı.

Editör: İrem Nur Kaya