Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "HDP kapatılsın" açıklaması üzerine yaptıkları eleştiriye MHP'den cevap geldi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Ataman, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- Tek merkezde hazırlanan konuşma metinleri ile siyasetçi taklidi yapan particiklerin başındaki isimlerin ortak basın açıklamaları “Katılıyorum.”, “Aynı düşünüyoruz.” komedyası ile geçmekte. Çok partili sistemin amacı çok seslilikken, çok particikli sistemin amacı tek sesliliktir.

- “Saadet”i zillete yanaşmakta, “Gelecek”i Türkiye'nin düşmanlarına fırsat yaratmakta bulanların Sayın Genel Başkanımıza uzattıkları dil, yabancı kokmaktadır. O dilin temizlenip taşıdığı tortulardan kurtulması şarttır.

- Bu hâliyle bunlar, aziz milletimiz için “öteki” bile değildir. Türkiye'nin bütçesinin görüşüldüğü bugünlerde israfın önlenmesi konusunda çeşitli teklifler sunulmaktadır.

- Teklifim; birbirinden bir farkı olmayan, tek varlık sebebi Partimize ve Sayın Genel Başkanımıza afgurmak olan bu particiklerin tek bir dernek etrafında toplanmasıdır.

- Savunmaya geçtikleri terör yuvası HDP ile bu dernekte birlikte faaliyet yürütebilirler.

- Peşinen uyarmak istiyoruz ki uslanmayıp Kandil turlarına katılır, bölücübaşının heykelini dikmeyi haykıracakları zararlı bir dernek olurlarsa Dernekler Müdürlüğü gereğini yapacaktır.

Editör: Haber Merkezi