Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. turu öncesi Erzincan'dan milletvekili seçilen Mustafa Sarıgül, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce ile ilgili çok sert konuştu.

Muharrem İnce, dün sosyal medya hesabından "Biliriz ki; fitne zamanı oturan, ayakta durandan; ayakta duran, yürüyenden; yürüyen koşandan hayırlıdır. Yaylarımızı kırdık, kirişlerimizi parçaladık, kılıçlarımızı taşa vurduk. Ölen olduk, öldüren olmadık. Halkımıza yalan söylemedik, hileye başvurmadık. Terör örgütlerinin hain planlarına karşı dik durduk, boyun eğmedik. Herkesi üçüncü yola; Akla, Adalete ve Ahlaka çağırdık, fettan sesimizi kıstı, duyulmadık. Vazgeçtik mi? Asla! Pazartesi günü üzerimizi çırpıp yeniden başlıyor, “İçimizde Cumhuriyetin neşesi” ile yollara düşüyoruz" paylaşımını yapmıştı.

Sarıgül, bu paylaşımla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

"Ben Muharrem Bey konusuna fazla girmek istemiyorum. Sadece üzülüyorum ama yine de birkaç cümle söylemek istiyorum. Siyasette aldığınız bazı kararlar üstünüzü çırpmakla geçmez sizin üstünüze yüzde 100 yapışır. Adama sorarlar tehlike kapıdayken ne yaptın, cumartesi ne yaptın, pazar ne yaptın da pazartesini neden bekledin. Siyaset şudur; omurga ister, dik duruş ister en önemlisi de siyaset vefa ister. Vefasız insanlar taş olur. Nankör insanlardan hiçbir şey olmaz. Kızarak küserek veya siyasi ihtirasla değil siyaseti mutlaka ilkeli yapmak lazım. Siyasi çizginize de uygun hareket etmek lazım. Türkiye’nin geleceğinin söz konusu olduğu böyle bir seçimde ayrılıkları bir kenara bırakmalıyız. Siyasi heves ve ihtiraslardan da mutlaka sıyrılmamız lazım.

Bugün önemli bir gün bugün ayrışma günü değil bugün bütünleşme günü. Zaman uzlaşma ve kucaklaşma günüdür. Mustafa Sarıgül Pazar akşamı ne yapacak? Bu soru önemli bir soru ben hayatım boyunca omurgalı siyaset yaptım. Ben Erzincanlıyım delikanlıyım ve mertim. Ben Pazar günü akşam sonuçlar alındıktan sonra sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun yanında olacağım ve olmaya da her zaman onurla ve gururla devam edeceğim. Kılıçdaroğlu’na ülkenin ihtiyacı var Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olmasından başka hiçbir şey düşünmüyorum. Şu an siyasi kariyer hesapları yapma zamanı değil."

Editör: Grlyrtts