Karabağ operasyonun başladığı andan itibaren halk, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan aleyhinde protestolar düzenleyip istifasını istemişti. Tepkiler devam ederken, Ermenistan Başbakanı istifa çağrılarına yönelik açıklamada bulundu.

ABD basınından çarpıcı Mossad iddiası: 'Üç ülke saydılar, aralarında Türkiye de var' ABD basınından çarpıcı Mossad iddiası: 'Üç ülke saydılar, aralarında Türkiye de var'

İstifa çağrılarına yanıt veren Başbakan Nikol Paşinyan, istifa etmeye hazır olduğunu ancak bunun sorunları çözmek yerine çok daha kötüleştireceğini savundu.

'Koltuğa sizin gibi yapışıp kalmam'

Paşinyan, parlamentodaki oturumda bir muhalefet milletvekilinin sorusunu yanıtlarken "Ermenistan zorluklarla karşılaştı ve karşılaşıyor. Eğer istifam ve ayrılışımla tüm zorlukların üstesinden gelineceğini bilsem, bunu bir saniye düşünmeden yaparım çünkü ben sizin gibi koltuğa yapışıp kalmam" dedi.

Paşinyan, yaptığı analizler doğrultusunda  istifa etmesi halinde tam tersinin olacağını vurgulayarak istifa etmemesinin nedenini iktidara geldikten sonra iki kez istifa ettiğini ve iki kez yeniden seçildiğini de söz konusu oturumda hatırlatarak açıkladı.