Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde Ebrar Sitesi Z Blok'ta bulunan polis memuru Mustafa İlhan'ın cansız bedeninin çocuk sanılarak başka bir aileye verildiği ve Kayseri'de defnedildiği DNA sonucu ortaya çıktı.

Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği 6 Şubat 2023'teki depreme felaketin merkez üssü Kahramanmaraş'ta ailesiyle birlikte yakalanan polis memuru Mustafa İlhan'ın eşi ve çocuğu felakette can verirken kendisiyle ilgili haber alınamamıştı.

"Evet-Hayır" yarışması ile hafızalara kazınmıştı: Ünlü sunucu Erkan Yolaç  yaşamını kaybetti! "Evet-Hayır" yarışması ile hafızalara kazınmıştı: Ünlü sunucu Erkan Yolaç yaşamını kaybetti!

14 ay sonra yaşanan gelişmede acı ayrıntı ortaya çıktı ve İlhan'ı arayan acılı ailesinden alınan DNA örneği ile yapılan karşılaştırma neticesinde bir eşleşme tespit edildi. DNA testinin ardından Kayseri'ye defnedilen 14-15 yaşlarındaki bir çocuk cesedinin kayıp olan polis memuru Mustafa İlhan'a ait olduğu belirlendi.

İlhan'ın cenazesi 5 Nisan Cuma günü öğle namazına müteakip Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Kurugeçit Şehitlik Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Editör: Nehir Durdağı